Używany Peugeot z salonu – czy warto?

[REKLAMA]

Nie jest tajemnicą, że większość Polaków prywatnego samochodu szuka na rynku wtórnym. To normalne, ponieważ wielu nie stać na auta prosto z salonu. Przynajmniej te nowe, ponieważ w coraz większej liczbie salonów nabyć można również samochody używane. Co przemawia za takim zakupem i czy warto nabywać auta używane właśnie z salonów dealerskich?

Niższa cena i większe bezpieczeństwo

Przy zakupie takiego samochodu ważna jest jego niższa cena. Za taki samochód kierowca zapłaci mniej niż w przypadku ceny nowego samochodu, choć kosztuje więcej, aniżeli wynosi jego wartość na rynku wtórnym. Nie dzieje się tak bez przyczyny, ponieważ w ramach takiego zakupu kierowca otrzymuje jeszcze kilka bonusów, co w ogólnym rozrachunku jest tylko i wyłącznie z korzyścią dla nowego właściciela auta.

Dużym atutem takiej transakcji jest więc bezpieczeństwo oraz pewność co do jakości znajdujących się tam samochodów. Doskonałym tego przykładem jest Lion Motors – salon Peugeot w Katowicach. W jednym miejscu znaleźć można nowe samochody, ale również wiele używanych pojazdów francuskiej marki, które są w naprawdę dobrym stanie technicznym. Jest on bowiem sprawdzany przez specjalistów z autoryzowanej stacji obsługi, co już samo w sobie jest dużą wartością dodaną.

Pewne pochodzenie i udokumentowany przebieg

Co jeszcze przemawia za takim zakupem? Posługując się wymienionym już salonem dealerskim Lion Motors, który swoim klientom oferuje bardzo różne Peugeoty, mają one pewne pochodzenie. Poza tym są to pojazdy o udokumentowanym przebiegu, co jest istotne, ponieważ w dalszym ciągu nie powstały regulacje, które karzą za cofanie drogomierzy. Nie da się natomiast ukryć, że to bardzo często spotykane zjawisko. Nie tylko w Polsce, ale i w samochodach sprowadzanych do naszego kraju. Nie ma dokładnych danych, ale szacuje się, że korygowanie licznika przebiegu może dotyczyć nawet ośmiu na dziesięć importowanych samochodów.

W samochodach używanych sprzedawanych w salonach dealerskich sprawdzany jest również stan blacharsko-lakierniczy, układ napędowy, podzespoły elektryczne i zawieszenie. Niekiedy skorzystać można również z kanałów diagnostycznych, podnośnika, zbadać geometrię nadwozia czy przeprowadzić diagnostykę jednostki napędowej.

Klient dostaje również pełną historię auta. Z reguły takie pojazdy serwis przechodzą bowiem w ASO. Nie kupuje więc przysłowiowego „kota w worku”, ale dostaje wiele informacji o takim pojeździe.

Widać w związku z tym wyraźnie, że zakup samochodu używanego w salonie dealera jest dość dobrym rozwiązaniem. Wprawdzie cena takiego samochodu jest tu nieco wyższa, w zamian klient otrzymuje bardzo szeroki wybór pojazdów, które są sprawdzone pod kątem technicznym, mają zweryfikowany przebieg oraz historię. Często są to również auta z reguły dość nowe. Będą więc idealne dla wszystkich tych, którzy chcą nieco zaoszczędzić na nowym pojeździe i kupić samochód dobrze wyposażony, w przystępnej cenie i naprawdę dobrym stanie technicznym, który nie wymaga większych nakładów zaraz po zakupie.

7 thoughts on “Używany Peugeot z salonu – czy warto?”

  1. Używane też mogą się świetnie sprawdzać i okazują się być bardzo dobre. A nie wszystkich stać na zakup zupełnie nowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.