Rodzaje samolotów RC

[REKLAMA]

Modelarstwo to hobby dla prawdziwych pasjonatów. Wymaga bowiem dużej dokładności i czasu nie tylko na stworzenie czy udoskonalenie danego modelu, ale też na naukę posługiwania się nim. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo modeli samolotów RC. Różnią się one nie tylko ceną ale też przeznaczeniem i zastosowanym napędem. Przyjrzyjmy się więc im nieco bliżej.

Dobry model na początek ?

Przygodę z modelami samolotów RC warto rozpocząć od tych napędzanych energią elektryczną. Ich zaletą jest na pewno stosunkowo niski koszt eksploatacji. Czas ?zabawy? w tym wypadku jest ograniczony pojemnością akumulatora. Modele RC z napędem elektrycznym są łatwiejsze do prowadzenia w porównaniu z modelami spalinowymi choć i wśród nich znajdziemy prawdziwe powietrzne bestie. Ich ceny jednak są już zwykle dość wysokie, więc początkujący modelarze raczej nie zwrócą na nie uwagi. Co ważne modele elektryczne są również znacznie cichsze w porównaniu ze spalinowymi, co w pewnych sytuacjach może mieć duże znaczenie.

A może model spalinowy?

Spalinowe modele samolotów RC czy motoszybowce przeznaczone są dla osób, których przygoda ze wspomnianym wyżej hobby już dość mocno zaangażowała. Aby umiejętnie posługiwać się takim modelem potrzebna jest bowiem niemała wprawa. To właśnie takie samoloty RC biorą udział w profesjonalnych zawodach sportowych. Warto też powiedzieć, że są one zwykle lepiej wyposażone niż te z napędem elektrycznym i dysponują większą mocą. Wadą w tym przypadku może być z kolei wyższy koszt eksploatacji, trudniejsze manewrowanie oraz głośniejsza praca. Dla prawdziwych pasjonatów nie stanowi to jednak żadnej przeszkody, aby cieszyć się modelami spalinowymi nie tylko na zawodach sportowych ale też rekreacyjnie.

Modele dla kreatywnych ?

Jeśli nie interesują Cię gotowe modele RC i chciałbyś spróbować swoich sił w projektowaniu własnego ?pojazdu powietrznego? rozważ zakup modelu typu KIT. Przeznaczony jest on do samodzielnego składania. Jest to oczywiście dosyć pracochłonne, ale na pewno dostarcza bardzo dużo zabawy i satysfakcji. Każdy taki samolot jest całkowicie unikalny ponieważ składa się z samodzielnie dobranych części.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.