Gitarowa pasja

[REKLAMA]

Wykonywanie, słuchanie, przeżywanie muzyki jest dla wielu osób przeżyciem wręcz mistycznym. Są tacy, dla których muzyka to hobby, są i osoby, które uczyniły z niej sposób na życie. Tak czy inaczej- jako wykonawcy, czy to amatorscy, czy profesjonalni, chcemy być coraz lepsi. A to może nam ułatwić naprawdę dobry sprzęt.

Jak to się zaczęło
Już w XVII wieku używane były gitary barokowe, mniejsze, delikatniejsze i cichsze od odmiany klasycznej. Kształt, który znamy dziś nadał instrumentowi Antonio de Torres Jurado- XIX- wieczny hiszpański gitarzysta i lutnik. To właśnie w Hiszpanii już od starożytności używane były instrumenty przypominające późniejszą gitarę. Z klasycznej odmiany wywodzą się inne rodzaje, takie jak gitara elektryczna, basowa, czy akustyczna.

Zostań muzykiem
Podstawy opanowania gry na gitarze nie są trudne, ale wymagają czasu i cierpliwości. Przede wszystkim dlatego, iż należy nauczyć się różnych rodzajów chwytów i przetrwać początki, kiedy bolą, nieprzyzwyczajone do szarpania strun palce. Poza tym, pamiętać należy, że nawet Jimi Hendrix musiał ćwiczyć, zanim został mistrzem, więc warto dać sobie trochę czasu i nie zniechęcać się.
Od początku najlepiej zainwestować też w porządny sprzęt, to znaczy taki, na którym będzie nam się dobrze, wygodnie grać i który jest solidnie wykonany. Do gitary można dobrać także mnóstwo potrzebnych akcesoriów, a kilka z nich przyda się na pewno od razu.

Co warto mieć
W miarę nauki, będziemy też coraz lepiej poznawać instrument. Wiąże się to z coraz większymi potrzebami odnośnie akcesoriów, które mogą poprawić wygodę i jakość naszej gry. Są jednak takie przedmioty, które od pierwszych dni nauki mogą nam ułatwić muzykowanie, albo też zabezpieczyć gitarę przed zabrudzeniem, czy uszkodzeniem.
Takim akcesorium jest na pewno podgitarnik, czyli element umieszczany między udem, a gitarą, pozwalający ustawić instrument pod kątem odpowiednim do gry. Przedmiotem, który koniecznie trzeba mieć jest także pokrowiec na gitarę. Dzięki niemu ułatwimy sobie transport instrumentu, jednocześnie zabezpieczając go przez zniszczeniem. W pokrowcu możemy też schować statyw, czy kostki i pazurki. A propos kostek, warto wspomnieć, że podczas grania, przydatnych jest kilka ?drobiazgów?. Pazurki zakładane na palec pomagają nam wydobyć z instrumentu ciepłe brzmienie, jeśli decydujemy się na ?ostre?, bardzo głośne granie- powinniśmy kupić sobie zatyczki do uszu, chroniące słuch. Warto też od razu zaopatrzyć się w pasek gitarowy- dzięki niemu na pewno będzie nam łatwiej utrzymać instrument, stojąc. Coś, co na pewno powinno się znaleźć u każdego gitarzysty to zestaw środków do konserwacji i czyszczenia gitary. Regularne dbanie o nasz instrument zapewni mu większą żywotność. Dobrze mieć też zapasowy komplet strun, w razie, gdyby jedna z nich pękła i konieczna byłaby wymiana.

Oczywiście, w miarę jak będziemy rozwijać nasze umiejętności, przydadzą nam się coraz to nowe akcesoria- kable, efekty gitarowe, czy zasilacze, stosowane w gitarach elektrycznych. Wtedy warto poradzić się kogoś, kto naprawdę zna się na gitarowym sprzęcie.

Gdzie się zaopatrzyć
Stacjonarne sklepy muzyczne mają w swoim asortymencie potrzebne elementy, mogą je także sprowadzić na zamówienie. Nie ma jednak przeszkód, aby zakupy zrobić przez Internet. Warto przejrzeć liczne aukcje, na których nieco taniej można kupić używany sprzęt. Gwarancją jakości będą sprawdzone sklepy internetowe – ich dodatkową zaletą jest fakt, iż można skorzystać z profesjonalnej porady sprzedawcy, który podpowie nam sprzęt odpowiedni do naszych potrzeb. Dobrym przykładem takiego portalu jest strona www.taniestruny.pl. Znajdziemy tam wiele gitarowych akcesoriów, od strun, przez podnóżki i pokrowce do zasilaczy i statywów.

<img src="http://stats.whitepress.pl/nXgkbf8aXl7p57gk2vrv4aplu9ak4e,9b5582e5171c2d5aac6f5123e98d36f0" alt="" style="position:absolute;width:0px;height:0px;" />

 

 

1 thought on “Gitarowa pasja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.