Kalkulator OC ? narzędzie dzięki któremu oszczędzisz .. a może nawet zarobisz!

[REKLAMA]

Ubezpieczenie OC to obowiązkowa opłata chroniąca nasz samochód do kwoty 5 mln zł.

Nie ma na nie jednak jednej z góry ustalonej kwoty a rynek jest pełen okazji do oszczędności.

Podobnie jak ma to miejsce na rynku kredytów hipotecznych czy konsumpcyjnych, gdzie występują narzędzia do porównania ofert rożnych podmiotów, również rynek ubezpieczeń dysponuje własną gamą możliwości sprawdzania propozycji.

Wielu ubezpieczycieli utworzyło na własnych stronach dedykowane narzędzie nazywane kalkulatorami ubezpieczeniowymi.

Ich oczywistą zaletą jest możliwość, oczywiście przy podaniu wyczerpujących danych, wyliczenia prawdopodobnego kosztu ubezpieczenia.

W niektórych przypadkach możemy również połączyć nasze wyliczenie bezpośrednio z aktualnymi promocjami.

Naturalną wadą tego rozwiązania jest jego jednorodność i ograniczoność do jedynie wybranego partnera czy oferenta. Konkurencja ? nie ma tu wstępu, stąd też i wybór choćby nawet najtańszy, staje się wyborem nieracjonalnym gdyż nie porównanym z oferta rynkową.

Alternatywą, są platformy porównujące kilka, kilkanaście ofert ubezpieczycieli na raz.

Tego typu wyliczenia nie należą do łatwych, gdyż każdy z ubezpieczycieli, znając oferty konkurencji i wiedząc gdzie się ona plasuje w odniesieniu do własnych poziomów cenowych, niechętnie przekazuje odpowiednie wartości. Platformy te dają jednak jako wyniki najciekawsze i najlepiej prezentujące się propozycje na tle branży (zachęta do zainteresowania pełna gamą produktów).

Jednym z przykładów takich platform jest Świat ubezpieczeń (www.swiatubezpieczen.com)

Wartości jakie otrzymamy z porównania ofert nadadzą kierunek naszym dalszym poszukiwaniom, lub bezprecedensowo wyeliminują konkurencję ?w przedbiegach?.

Dzięki szczegółowemu wypełnieniu formularza kalkulatora, nierzadko mamy możliwość nie tylko na poznanie proponowanej (szacowanej) wartości ubezpieczenia ale również na bezpośrednie przejście do strony oferenta i natychmiastowy kontakt z konsultantem w celu doprecyzowania szczegółów.

Kalkulatory ubezpieczeń OC, są nowoczesnym, skutecznym i błyskawicznym sposobem na oszacowanie poziomu kosztów i właściwą orientację na skomplikowanym rynku pełnym zawiłości.

1 thought on “Kalkulator OC ? narzędzie dzięki któremu oszczędzisz .. a może nawet zarobisz!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.