Bangkok – miasto, w którym wszystko Cię zaskoczy

[REKLAMA]

Ponad pięciomilionowa stolica Tajlandii to dziś miasto, w którym nowoczesność znakomicie potrafi przeplatać się z tradycją. Znajdziemy tu zarówno nowoczesne biurowce, jak i świątynie, które przypominają o długiej tradycji kraju. Postaramy się przybliżyć kilka miejsc, do których warto się udać, zwiedzając Bangkok.

Pierwszym z godnych polecenia punktów na turystycznej mapie Bangkoku, będzie z całą pewnością będzie The Grand Palace. Za tą nazwą kryje się kompleks, którego polska nazwa to Wielki Pałac Królewski. Aż do pierwszej połowy ubiegłego stulecia, to właśnie tam urzędowali tajscy władcy. Grand Palace zaczął pełnić swoją funkcję w XVIII wieku. Podczas zwiedzania kompleksu pałacowego szczególną uwagę zwraca położona na jego terenie buddyjska świątynia Wat Phra Kaew. Jest to miejsce, które obdarzane jest chyba największą czcią pośród wyznawców Buddy zamieszkujących całą Tajlandię. Centralnym punktem świątyni są wysokie posągi Buddy. Są one rozmieszczone w różnych punktach obiektu. Wykonano je zarówno z kamienia, jak i złota oraz srebra. Największe wrażenie robi najbardziej imponujący z nich – posąg Buddy, do powstania, którego użyto szmaragdu. Całość kompleksu mieści się na powierzchni prawie dwustu dwudziestu metrów kwadratowych. Otacza go również mur.

Jak można się już domyślić z tego, co pisaliśmy wyżej, Bangkok, to miasto głęboko osadzone w religii buddyjskiej. Kolejnym doskonałym tego wyrazem, będzie Świątynia Świtu. Miejsce kultu zostało zlokalizowane nad jednym z brzegów rzeki przepływającej przez miasto, która nazywa się Menam. Rodzima nazwa świątyni brzmi: Wet Arun, co z kolei odnosi się do jednego z tamtejszych bogów: Aruna. Jego postać, przedstawia się właśnie jako wschodzące słońce. Początki istnienia Świątyni Świtu datuje się na czasy istnienia Królestwa Ayutthayi, które istniało przez ponad 400 lat (XIV-XVIII wiek). To właśnie w Ayutthayi mieściła się niegdyś stolica Tajlandii. Monumentalność świątyni wzmacnia zwłaszcza jej najwyższa wieża. Wieża jest dodatkowo inkrystowana kolorową polceraną.

Jeśli zaś będziemy w Bangoku również w weekend, polecamy wybrać się również na tamtejszy targ Chatuchak. Jest to olbrzymia przestrzeń, ponieważ znajduje się tam aż kilkanaście tysięcy stanowisk. Można tam kupić nie tylko pamiątki i rękodzieło rodem z Tajlandii, ale niemal każdą rzecz, jaką damy radę ze sobą zabrać. Warto dodać, że na wizytę w tym miejscu warto poświęcić kilka godzin, a być może nawet cały dzień.

Buszując w zakamarkach targu, czy kupując pamiątki nieopodal opisanych w tekście świątyń, warto mieć przy sobie gotówkę. Oczywiście, można wymienić ją na miejscu, jednak kurs może okazać się zbyt duży jak na przeciętną kieszeń. Dlatego warto zrobić to jeszcze przed wyjazdem. Można przy tym skorzystać z kantoru. Dzięki tej opcji, w kilka chwil wymienimy potrzebną kwotę. Potem wystarczy podać dane wysyłki i opłacić transakcję. Przesyłka z gotówką może być dostarczona do domu lub punktu odbioru takiego jak na przykład jeden z kiosków Ruchu. Z funkcji internetowej wymiany walut można skorzystać w naszym punkcie wymiany walut kantor Gdynia Tavex.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.