Autocasco – dlaczego warto je posiadać?

[REKLAMA]

Ubezpieczenia komunikacyjne to dziś najpopularniejsze spośród kupowanych ubezpieczeń. Praktycznie każdy posiadacz pojazdu musi takie ubezpieczenie posiadać. O ile samo ubezpieczenie  OC jest obowiązkowe i nie unikniemy poniesienia opłaty z tego tytułu, o tyle jest jeszcze ubezpieczenie dodatkowe czyli AC – autocasco. To zupełnie inny typ ubezpieczenia, który stanowi doskonałe uzupełnienie podstawowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Pakiet autocasco zawiera wiele udogodnień dla nas i dlatego wielu kierowców chętnie dokupuje go, pomimo że nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe.

AUTOCASCO – DLACZEGO NIE MOGĘ GO KUPIĆ?

Czasami zdarza się, że ubezpieczyciel odmawia sprzedania nam polisy autocasco. Dzieje się tak najczęściej kiedy to posiadamy samochód zbyt stary, w fatalnym stanie technicznym lub też kiedy już wielokrotnie skorzystaliśmy z przysługujących nam pakietów w ramach AC. W tym ostatnim wypadku pozostaje nam poszukać jedynie innego ubezpieczyciela, który jednak zdecyduje się na sprzedanie nam tego typu polisy. W przypadku kiedy spotykamy się z odmową z powodu zbyt starego pojazdu niestety wiele nie da się zrobić. Zdecydowana większość firm ubezpieczeniowych ustala górny limit wieku pojazdu na 10 lat i kurczowo się tej granicy trzyma. Dla starszych samochodów będzie nam znacznie trudniej nabyć to ubezpieczenie.

 

KORZYŚCI Z POSIADANIA UBEZPIECZENIA AC

Posiadanie ubezpieczenia autocasco daje wiele więcej korzyści, aniżeli w przypadku kiedy mamy jedynie OC. W zależności od ubezpieczyciela korzyści te będą się od siebie nieco różnić. Często spotykamy następujące pakiety:

– darmowe holowanie pojazdu z dużym limitem kilometrów w wypadku nagłej awarii (również na autostradach).

– w przypadku poważnej awarii wymagającej naprawy samochód zastępczy

– często również otrzymamy pakiet hotelowy kiedy to samochód uszkodzi się daleko od domu, a musimy tam z pewnych przyczyn przebywać.

– darmowa dostawa paliwa

– naprawa pojazdu na koszt ubezpieczyciela również w przypadku, kiedy kolizja została spowodowana przez nas.

– naprawa samochodu w przypadku zdarzeń losowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.