Wynajem samochodów we Wrocławiu – czy to się opłaca?

[REKLAMA]

Mobilność to w dzisiejszych czasach absolutna podstawa – bez sprawnego samochodu czujemy się tak, jakby ktoś pozbawił nas prawej ręki. A niestety losowe, nieszczęśliwe sytuacje czasami się zdarzają i w takich momentach musimy mieć alternatywę. W przypadku, gdy Twój samochód ulegnie awarii, warto skorzystać z możliwości wynajmu auta – szczególnie korzystne jest to w tak dużych miejscowościach, jak Kraków, Warszawa czy Wrocław, gdzie mobilność jest szczególnie ważna w pracy i życiu codziennym.

Wynajem aut, czyli szereg możliwości

Jeżeli należysz do osób, którym zepsuł się samochód i kilka najbliższych dni spędzi w warsztacie – nie masz się o co martwić. Zyskujesz bowiem możliwość skorzystania z doskonałej alternatywy, która pozwoli Ci ponownie realizować się prywatnie i zawodowo – w takim samym, a nawet większym komforcie. Każda wypożyczalnia samochodów oferuje bardzo duży wybór pojazdów, które będą dostosowane do Twoich potrzeb pod kątem marki, koloru, rodzaju, a nawet akcesoriów. To Ty wybierasz każdy element, decydujesz o dacie wynajmu oraz tego, czy skorzystasz z wynajmu krótko-, czy też długoterminowego.

Podstawą oferty każdej wypożyczalni samochodów jest właśnie długość wynajmu – zwykle jest to wynajem krótkoterminowy i długoterminowy, chociaż czasami można znaleźć również ofertę na średnioterminowy wynajem samochodów we Wrocławiu. Ten pierwszy, który trwa od jednej doby do kilku dni, to rozwiązanie dla osób, którym zepsuło się auto i muszą znaleźć zastępstwo do czasu, aż pojazd nie zostanie naprawiony. Wynajem długoterminowy może natomiast trwać kilka miesięcy, a nawet lat i jest to rozwiązanie skierowane przede wszystkim do przedsiębiorstw, które pragną wzbogacić swoją firmową flotę pojazdów. Często jest to bardziej opłacalne nawet od leasingu!

Samochody – od wyboru, do koloru

Największe pole do popisu otrzymujesz jednak wtedy, gdy przychodzi Ci wybrać konkretny model. Tutaj możliwości są zwykle bardzo rozbudowane, bo poza pojazdami osobowymi, możesz zdecydować się również na auta dostawcze, a nawet busy, dzięki którym zorganizujesz transport dla większej liczby osób – rodziny czy pracowników. Oczywiście wszystko to w różnych wariantach – możesz zdecydować się na dostosowaną do Twoich potrzeb klasę pojazdu, kolor czy markę i podróżować dokładnie takim pojazdem, jakim najbardziej lubisz. Jeżeli dodamy do tego możliwość wynajmu akcesoriów, takich jak fotelik dla dziecka czy nawigacja okaże się, że opcji jest naprawdę bardzo dużo.

Jeżeli chodzi o rezerwację pojazdu w konkretny dzień albo w dogodnym dla Ciebie przedziale czasowy – z tym również nie ma zwykle żadnego problemu.

Co jeszcze wyróżnia wynajem samochodów we Wrocławiu?

Bardzo dużą zaletą wypożyczalni samochodów jest to, że zapewniają minimum formalności i bardzo szybkie nawiązanie współpracy. Nie musisz nawet dzwonić czy wysyłać maila z zapytaniem o dostępność danego samochodu ? wystarczy, że skorzystasz ze specjalnego formularza rezerwacji, który zwykle dostępny jest na stronie wypożyczalni, ustalisz detale i … voila!

Jeżeli zaś chodzi o minimum formalności ? do wynajmu wystarczy jedynie potwierdzenie wieku (minimum osiemnaście lat) oraz tożsamości. Wiele wypożyczalni zapewnia również dodatkowe możliwości swoim klientom, takie jak możliwość wyjazdu wynajętym samochodem za granicę – w tym wypadku wystarczy poinformować o takiej chęci osobę, która wynajmuje nam pojazd. Możliwe jest też podstawienie auta w konkretne miejsce, również dla osób, które podróżują samolotem i po wylądowaniu chcą mieć od razu możliwość przemieszczania się.

A jak jest z cenami?

Zwykle wypożyczalnia samochodów nie nakłada żadnego limitu na wynajmującego, więc w określonej kwocie można jeździć tyle, ile potrzeba. Ceny to kwestia indywidualna, jednakże w większości przypadków dostępne są również rozwiązania ekonomiczne dla osób, które pragną zaoszczędzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.