Kiedy opłaca się wypożyczać auto?

[REKLAMA]

Każdy z nas uwielbia podróże. Wśród tych osób jest z pewnością całe mnóstwo ludzi, którzy będąc na miejscu uwielbiają schodzić całe zwiedzane przez nas miasto pieszo, czy z pomocą lokalnej komunikacji, natomiast często łatwiejszym rozwiązaniem okazuje się wynajem samochodu na ten czas. Zastanówmy się jednak, czy wakacyjne wojaże są jedyną okazją do wynajęcia samochodu, czy może jest ich więcej?

Wypożyczalni samochodów jest coraz więcej. Kuszą nas niższymi cenami, pakietami dodatków czy coraz większym luksusem samochodów. Tutaj też pojawia się pytanie, czy i kiedy z takiej wypożyczalni opłaca się nam skorzystać.

Wakacje, ach wakacje

Najpopularniejszym pretekstem do wypożyczania samochodu są oczywiście wakacje. Wyobraźmy sobie sytuację, że przyjeżdżamy na wypoczynek do całkowicie dla nas obcego miasta, planując przy tym zobaczyć jak najwięcej. Do tego przybyła z nami dwójka naszych ciągle jeszcze małych i wymagających ciągłej uwagi dzieci. W przypadku, gdy nie posiadamy własnego samochodu, skazani jesteśmy na korzystanie z usług komunikacji miejskiej. Pomimo pojawianie się coraz większej liczby aplikacji ułatwiających korzystanie z transportu publicznego, człowiek czasem może się pogubić w gąszczu linii i przystanków. Co innego jednak, gdy mamy dostęp do tego samochodu ? choćby i z wypożyczalni. Po zaopatrzeniu się w nawigację, jesteśmy tak naprawdę w pełni niezależni, mogąc zwiedzać miejscowość wypoczynkową do woli. Co więcej, nikt nie każe nam przez cały dwutygodniowy urlop korzystać z takiego samochodu ? czasem wystarczy dzień lub dwa z wypożyczonym autem, by móc podjechać do oddalonej o kilkanaście kilometrów od naszego hotelu miejscowości, czy zrobić niezbędne zakupy i nie musieć nosić ich ręcznie.

Wypożyczamy w delegacji

Wyjeżdżamy w delegację. Lądujemy na dworcu, lotnisku czy innym miejscu w centrum obcego nam miasta i tak naprawdę nie bardzo wiemy, w którą stronę się ruszyć. Co robimy? Wzywamy taksówkę, która zawiezie nas do hotelu. Potem, jeśli delegacja jest dłuższa, zamawiamy ją jeszcze kilkukrotnie, by dojechać na salę szkoleniową, w miejsce gdzie odbędzie się integracyjny bankiet, czy też inne spotkania biznesowe. No a przy okazji, korzystając z faktu, że w danej miejscowości jesteśmy pierwszy raz, chcielibyśmy zobaczyć jego historyczne stare miasto, czy oddalony o dwadzieścia kilometrów zamek. Po podliczeniu kosztów okazuje się, że taksówki naraziły nas (albo naszego szefa, jeśli to on sponsoruje te przyjemności) na skraj bankructwa. Czy nie bardziej opłacalne byłoby wynajęcie samochodu, dzięki któremu moglibyśmy w sposób niezależny podróżować po miejscu delegacji? Jeśli w delegację wyjeżdżają cztery osoby, koszty mogą się zgrabnie rozłożyć, a zyskujemy coś, czego z żadnym transportem publicznym, czy też taksówkami nie mamy ? pełną niezależność i swobodę w planowaniu takiego wyjazdu.

Samochody dla każdego

Tak naprawdę, jest mnóstwo sytuacji, w których wypożyczenie samochodu jest opłacalne, a nieraz wręcz niezbędne. Dość powiedzieć o ślubach, do których z chęcią jeździmy luksusowymi samochodami. Najczęściej, z oczywistych przyczyn, nie są to nasze auta. Wtedy wypożyczenie samochodu staje się praktycznie obowiązkowe. Co więcej, często jest to opłacalny dla nas interes. Bo w końcu to, co niejednokrotnie udaje nam się zyskać dzięki wypożyczeniu to nie tylko pieniądze, ale i bezcenny czas. Czas, który możemy przeznaczyć na pracę, na wypoczynek, na spotkania towarzyskie i wszystko to, czego normalnie nie moglibyśmy robić, szukając w tym czasie taksówek, bądź porównując wybrane połączenia autobusowe czy tramwajowe.

2 thoughts on “Kiedy opłaca się wypożyczać auto?”

  1. Jak porównać koszt wypożyczenia porządnego samochodu, do kosztu wypożyczenia campera, to wierzcie lub nie, nawet w czasie największego ruchu w sezonie, jest taniej niż brać jakiekolwiek auto z wypożyczalni. Tu Polska jest jeszcze trochę z tyłu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.