W jakie akcesoria do motocykla warto zainwestować?

[REKLAMA]

Motocykl to nie tylko silnik i dwa koła ? to pojazd, który ma swoją duszę, i który wymaga szczególnej opieki ze strony kierowcy. Na szczęście producenci elementów motocyklowych nie spoczywają na laurach, a wręcz przeciwnie ? prześcigają się w pomysłach, jak urozmaicić swoją ofertę. Przy użyciu jakich akcesoriów zadbać o swój motocykl i które gadżety mogą ci się szczególnie przydać? Co sprawi, że jazda twoim jednośladem będzie jeszcze bardziej komfortowa i efektywna?

1. Zabezpiecz swój motocykl

Przy okazji motocykli kwestia bezpieczeństwa ma dwie strony. Po pierwsze, należy szczególnie zadbać o ochronę siebie, czyli kierowcy – zaopatrzyć się w kask, rękawice i ochraniacze. Po drugie natomiast, warto zabezpieczyć swoją maszynę przed zniszczeniem lub ewentualną kradzieżą. Absolutną podstawą pozostaje pod tym względem alarm. Mimo że w wielu modelach jest on zainstalowany fabrycznie, nie zaszkodzi zamontować dodatkowego zabezpieczenia albo wymienić urządzenie na bardziej funkcjonalne. Wybierając alarm, zwróć największą uwagę na siłę i jakoś sygnału. Oprócz tego możesz rozważyć zakup tzw. blokad antykradzieżowych.

2. Ochrona przed pogodą

Widmo grasujących złodziei to jedno, a szkodliwe działanie warunków atmosferycznych ? drugie. Niestety nie każdy posiada możliwość garażowania swojego pojazdu. Jeśli takiej opcji nie ma, warto zainteresować się pokrowcami na motocykl – wtedy wiatr, śnieg i deszcz nie będą już takie groźne. Kupując pokrowiec, sugeruj się rozmiarem oraz obecnością ściągaczy i zaczep. Możesz także zainwestować w specjalny pokrowiec chroniący samo siedzenie, np. przy okazji kilkuminutowych przystanków. Pamiętaj jednak, że na dłuższą metę pokrowce nie uchronią motocykla przed działaniem wilgoci.

3. Przechowywanie i zwiększanie ładowności

Choć motocykle pod wieloma względami mają przewagę nad samochodami osobowymi, nie można zaprzeczyć, że ich ładowność pozostaje niewielka. Jadąc motorem gdzieś daleko – np. na 2-tygodniowe wakacje nad morze – z oczywistych względów nie możemy przytaszczyć ze sobą dwóch wielkich waliz. Pozostaje nam ograniczenie bagażu i przygotowanie przestrzeni do pomieszczenia ewentualnych pakunków.

Rzeczy możemy umieścić w sakwach albo torbach. Oba te produkty są dostępne także w wersjach wodoodpornych, co uchroni ubrania i przedmioty przed przemoknięciem. Główna różnica polega na tym, że torby montuje się zwykle na bagażniku, a sakwy ? niżej i po obu stronach motocykla (co poszerza szerokość naszego pojazdu, ale i zapewnia stabilizację). Jazda z torbą czy plecakiem jest natomiast dużo trudniejsza. Jeszcze jednym rozwiązaniem są kufry ? posiadają zamki antywłamaniowe i pozwalają na przechowywanie rzeczy w nienaruszonym porządku. Żeby przytrzymać bagaż na miejscu konieczne wyposaż się w siatki bagażowe albo w taśmy zabezpieczające.

4. Odnajdywanie drogi

Żeby uniknąć błądzenia i częstych przystanków celem rzucenia okiem na papierową mapę, konieczne jest posługiwanie się nawigacją GPS. Ograniczenie się do aplikacji na smartfona nie jest dobrym pomysłem ? korzystanie z telefonu podczas jazdy może rozproszyć nawet najlepszego kierowcę. Potrzebujesz raczej nawigacji dostosowanej do potrzeb motocyklistów wraz uchwytem na GPS. Przy wyborze akcesoriów zwróć uwagę na dostępność aktualizacji map i ewentualne opłaty z tym związane.

5. Dodatkowe gadżety

Praktycznie co sezon na rynku pojawia się kilka gadżetów, obok których trudno jest przejść obojętnie. Nie tak dawno panował prawdziwy szał na podgrzewane manetki i siedziska. Są to akcesoria zapewniające wyższy komfort jazdy, ale i wiążące się ze sporym wydatkiem. To od ciebie zależy, w co wyposażysz swój motocykl – pamiętaj jednak, żeby najpierw zainwestować w te gadżety, które zapewnią ci podstawową wygodę i bezpieczeństwo. Alarmy, pokrowce, siatki bagażowe, uchwyty na GPS, a także inne gadżety (np. tempomaty czy liczniki motogodzin) odnajdziesz w sklepach internetowych, w tym w doskonale wyposażonym motor-x.pl. Oferta sklepu jest na tyle bogata i zróżnicowana, że z pewnością znajdziesz coś, co wpisze się w twoje gusta!

4 thoughts on “W jakie akcesoria do motocykla warto zainwestować?”

  1. Karapaks na pierwszym miejscu. Zawsze. Mój kumpel raz wsiadł na KTMa bez zbroi, do sklepu skoczyć z rana. Jeden jedyny. 2 miechy w szpitalu, wątroba spuchnięta pół roku i dren do ściągania płynów z płuca. Kamyczek był na drodze. Nie ma powodu dla którego można założyć, że nie trzeba zakładać. Pozdro dla kumatych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.