Kalkulator OC – narzędzie do zaoszczędzenia

[REKLAMA]

Ubezpieczenie OC jest produktem, na którym można i zdecydowanie warto oszczędzać bez ryzyka utraty jakości. Dlaczego? Ponieważ w przypadku tej polisy cena jest jedynym czynnikiem różnicującym poszczególne oferty. Dlatego dla własnego interesu przed zakupem polisy od odpowiedzialności cywilnej należy sięgnąć po kalkulator OC, który jest znakomitym narzędziem do zaoszczędzenia pieniędzy.

Kalkulator OC – dlaczego warto

Kalkulator OC najtaniejuagenta.pl to całkowicie darmowe, internetowe narzędzie służące do wyliczenia składki ubezpieczeniowej w różnych towarzystwach. Na tej podstawie można szybko i łatwo porównać rynkowe oferty, a następnie wybrać tę najkorzystniejszą, czyli najtańszą. W przypadku obowiązkowej polisy od odpowiedzialności cywilnej nie ma bowiem znaczenia ani koszt, ani marka towarzystwa, bo bez względu na te czynniki OC jest zawsze takie same i nie różni się pod względem ochrony ubezpieczeniowej. Jeżeli więc nie widać różnicy, to po co przepłacać?

Celem kierowcy, który zamierza wykupić lub przedłużyć OC, powinno być znalezienie jak najtańszej oferty. Tylko jak to zrobić, mając na uwadze dużą liczbę towarzystw ubezpieczeniowych funkcjonujących na rynku? Analizować każdą polisę jedna po drugiej? To mija się z celem. Z pomocą przychodzi właśnie kalkulator OC, dzięki któremu w ciągu kilku minut można sprawdzić wysokość składki ubezpieczeniowej w różnych towarzystwach, oszczędzając w ten sposób czas i pieniądze. Działanie kalkulatora jest łatwe, wręcz intuicyjne.

Jak działa kalkulator OC

W celu wyliczenia składki w kalkulatorze OC nie trzeba mieć żadnych specjalnych umiejętności – wystarczy całkowicie podstawowa znajomość obsługi komputera i oczywiście dostęp do Internetu. Pierwszym, najważniejszym krokiem jest wypełnienie formularza, w którym należy podać informacje o pojeździe i jego właścicielu. Kalkulator zapyta m.in. o wiek, doświadczenie, stan cywilny, liczbę dzieci czy miejsce zamieszkania właściciela, jak również o markę, model, rok produkcji, pojemność silnika czy nawet kolor nadwozia samochodu.

Korzystając z podanych w formularzu danych, kalkulator OC oblicza wysokość składki proponowanej przez kilkanaście lub kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych. Wyniki są podawane w formie czytelnej tabeli i posortowane od najtańszej do najdroższej polisy. Bezpośrednio z ich poziomu można przejść na stronę danego towarzystwa i zakupić najkorzystniejsze ubezpieczenie.

Jeżeli nie chcesz bezcelowo przepłacać za obowiązkowe OC, przy wyborze oferty koniecznie sięgnij po kalkulator ubezpieczeniowy. Dzięki niemu możesz oszczędzić nawet 1000 zł, kupując najtańszą polisę na rynku. Jeśli chcesz osobiście sprawdzić, jak to narzędzie działa w praktyce, polecamy przetestować kalkulator najtaniejuagenta.pl.

4 thoughts on “Kalkulator OC – narzędzie do zaoszczędzenia”

  1. Taki kalkulator to bardzo poręczne narzędzie, można przynajmniej w przybliżeniu zorientować się jakiego rzędu OC zapłacimy. Warto też skorzystać z kalkulatora zanim zakupimy auto – czasem taka kalkulacja może odwieść nas od kupna starszego auta na rzecz niższego OC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.