Jak dbać o akumulator?

[REKLAMA]

Akumulator to niezbędny element każdego samochodu. Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, bez akumulatora nasz samochód nigdzie nie pojedzie. Nie ma znaczenia czy jest to nowe auto prosto z salonu, czy samochód z wieloletnim stażem, powinniśmy dbać tak samo o akumulator zamontowany w jego wnętrzu.

Jak dbać o akumulator?

Rozładowany akumulator to moment, w którym zwykle przypominamy sobie o jego obecności w naszym aucie. A to duży błąd. Jak potwierdzają specjaliści od akumulatorów z https://sklep.akustrefa.pl jeśli zależy nam na niezawodności naszego pojazdu, a tym samym akumulatora, powinniśmy przeprowadzać regularne przeglądy całości. Na większości akumulatorów bezobsługowych, które najpowszechniej są montowane w naszych samochodach, można znaleźć podziałkę. Wskazuje ona poziom elektrolitu, umożliwiającego poprawną pracę akumulatora. Jeśli poziom ten jest zbyt niski należy uzupełnić elektrolit. Nowocześniejsze typy akumulatorów zwykle tego nie wymagają, jednak kontrola na pewno nie zaszkodzi.

W trosce o sprawny akumulator, powinniśmy dbać również o poziom jego naładowania. Nie należy ani nadmiernie rozładowywać akumulatora, ani niepotrzebnie go przeładowywać. bie te czynności negatywnie wpływają na późniejszą pracę akumulatora w Twoim samochodzie.

Rozładowany akumulator- i co dalej?

Istnieją dwie powszechnie znane metody naładowania akumulatora. Pierwsza z nich to podłączenie akumulatora do źródła prądu za pomocą prostowników. Należy pamiętać aby prostownik miał takie samo napięcie wyjściowe, jak akumulator. Taki proces ładowania może zająć kilka godzin a czasem nawet całą noc.

Jeśli chcemy szybko naładować akumulator istnieje druga metoda. Potocznie nazywa się ją samochód-samochód. W tym celu potrzebne będą kable rozruchowe i drugie auto ze sprawnym akumulatorem. Do wyłączonych samochodów należy podłączyć do akumulatorów kable, które można nabyć na każdej stacji benzynowej za ok. 30 zł, a następnie należy odpalić sprawny samochód. W ten sposób akumulator zaczyna się ładować. Po kilku minutach można spróbować go uruchomić. Jeśli samochód ruszy, należy pamiętać by nie gasić go przez dłuższą chwilę. W tym czasie akumulator naładuje się do pełna.

Wymiana akumulatora

Czasami zdarza się, że doraźna naprawa nie jest skuteczna. Akumulator rozładowywuje się coraz częściej, a ładowanie nie pomaga. Wtedy konieczna może być wymiana akumulatora. Wybór dostępnych na rynku akumulatorów jest ogromny. W ich produkcji specjalizuje się wiele międzynarodowych firm np. Bosch, Varta czy Exide. Ceny akumulatorów także są bardzo różne. Za akumulator do tego samego auta możemy zapłacić 200 zł i 500 zł. Warto skorzystać z pomocy specjalistów. Jeśli chcesz, żeby akumulator do Twojego samochodu dobrali specjaliści kliknij >> TUTAJ <<. Dzięki wsparciu osób, które na co dzień zajmują się akumulatorami, zaoszczędzisz wiele czasu i pieniędzy. Odpowiedni dobór akumulatora może sprawić, że jeszcze przez długi czas będziesz cieszyć się swoim samochodem. Unikniesz również niepotrzebnych stresów związanych z problemami z uruchomieniem auta. Dobry akumulator to podstawa sprawnej jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.