Kurs jazdy ekonomicznej. Oszczędzaj jeżdżąc

[REKLAMA]

Kurs jazdy ekonomicznej to prawdziwa inwestycja. Dzięki niej masz szansę w przyszłości oszczędzić większe kwoty, zwłaszcza jeśli dużo podróżujesz lub dysponujesz liczną flotą pojazdów. W ruchu drogowym chodzi nie tylko o przedostanie się jak najszybciej z punktu A do punktu B. Grunt, to zrobić to w taki sposób, by nie zapłacić za to fortuny.

Właśnie do tego służy jazda ekonomiczna autem, która dla wielu osób wciąż jest pojęciem obcym. Jej celem jest zmniejszenie kosztów eksploatacji pojazdów, co oznacza dla Ciebie czysty zysk. Eco driving zyskuje na popularności, zapisz więc na zajęcia praktyczne zarówno siebie, jak i swoich pracowników. Po czasie Ci się to opłaci.

Co to jest eco driving i jazda ekonomiczna?

Z pewnością żadnego kierowcy nie trzeba przekonywać, że w przypadku nierównej i bardzo dynamicznej jazdy dochodzi do wzrostu kosztów eksploatacji pojazdu. Wciskając mocno gaz i gwałtownie hamując, zmuszasz silnik do intensywnej pracy na nierównych obrotach, co przyczynia się do wyższego zużycia paliwa i zużycia opon i innych elementów pojazdu.

Brawurowe kierowanie jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale też nieoszczędne. Szkolenie jazdy ekonomicznej poszerzy Twoją wiedzę z zakresu bezpiecznej jazdy i mniejszego zużycia paliwa. Doświadczeni eksperci pokażą Ci również nowe techniki jazdy, które wpłyną na zmniejszenie zużycia ogumienia oraz pomogą poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Kurs jazdy ekonomicznej jest stworzony dla osób, które każdego miesiąca przejeżdżają wiele kilometrów. Warto przeprowadzić go również w firmie posiadającej całą flotę pojazdów, gdyż każdy z nich przyniesie w przyszłości dzięki temu znaczne oszczędności. Dodatkową wartością jest pozytywne działanie takich zabiegów na rzecz ochrony środowiska.

Kurs jazdy ekonomicznej to czysta oszczędność

Jakie jest realne zmniejszenie zużycia paliwa, jakie daje kurs jazdy ekonomicznej? Każdy Twój samochód może spalać nawet o 16,8 proc. mniej niż do tej pory. Koszty eksploatacyjne mogą zmniejszyć się jeszcze bardziej, bo aż o 36 proc.

Oznacza to, że techniki jazdy ekonomicznej pozwolą Ci w roku zaoszczędzić około 3000 zł tylko na benzynie i to w przypadku jednego samochodu. Jest to samo zużycie paliwa, bo w tym samym czasie możesz jeszcze zaoszczędzić nawet 4000 zł na kosztach eksploatacji.

Jeśli wiesz, jak jeździć ekonomicznie, to uda Ci się zyskać pieniądze również na kilku innych kwestiach. Przede wszystkim eco driving pomaga unikać mandatów i zwiększa bezpieczeństwo. Doświadczeni instruktorzy wskażą Ci metody działania nawet w trudnych i ryzykownych sytuacjach na drodze. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie kolizji i wypadków, co pozytywnie wpłynie również na wizerunek Twojej firmy.

Zajęcia praktyczne dla osób, które często siedzą za kółkiem

Jeśli masz liczną flotę pojazdów, to umiejętność ekologicznej jazdy Twoich kierowców wpłynie korzystnie na kondycję całej firmy. Będziesz miał lepszą stawkę ubezpieczenia, a także mniej zwolnień chorobowych wynikających z kolizji drogowych. Twoje auta będą się lepiej prezentowały i dłużej działały bez zarzutu, a przecież to m.in. właśnie one są wizytówką całego biznesu.

Troskę docenią też zadowoleni pracownicy, którzy nabyte umiejętności będą mogli przenieść na swoje życie codzienne. Wnioski z firmowego szkolenia będą mogli wykorzystywać w prywatnym samochodzie, tym samym poprawiając swoją sytuację finansową.

Kurs jazdy ekonomicznej to prawdziwa inwestycja w przyszłość. Dbaj o planetę, zdrowie pracowników, kondycję samochodów i finanse swojej firmy. Przekonaj się, jak wiele możesz oszczędzić, jeżdżąc odpowiedzialnie.

Źródło zdjecia: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.