Jak powinna wyglądać przeprowadzka z żoliborskiej kamieniczki?

[REKLAMA]

Warszawa to nie tylko domy jednorodzinne oraz apartamentowce. Wśród nowoczesnej architektury można odnaleźć również kamieniczki, których obecnie już się nie buduje. Część z nich jest w bardzo dobrym stanie, ale niektóre wymagają natychmiastowego remontu lub nadają się do wyburzenia. Mieszkańcy chociażby warszawskiego Żoliborza coraz częściej decydują się więc na przeprowadzkę. O czym należy pamiętać, aby zakończyła się ona sukcesem? Jest kilka rzeczy, na które trzeba rozważyć.

Żoliborz to jedna z najpiękniejszych dzielnic Warszawy. Cieszy się ona bardzo dużą popularnością, zarówno wśród młodych mieszkańców, jak i tych starszych. Bardzo dobra komunikacja i infrastruktura, a także spory wybór nieruchomości sprawiają, że kwitnie obrót domami oraz mieszkaniami.

Na Warszawskim Żoliborzu łączy się również stare budownictwo z nowym. Duża część mieszkańców decyduje się ? pod wpływem różnych czynników ? na przeprowadzę w obrębie dzielnicy, np. do nowego mieszkania lub większego apartamentu. Takie przeprowadzki ochoczo organizują mieszkańcy kamienic, których stan techniczny pozostawia często wiele do życzenia. Jak więc zorganizować przeprowadzkę, aby nie sprawiała ona kłopotów? Jednym ze sposobów jest wynajęcie taxi bagażowego.

Żoliborz – Opłacalność przeprowadzki

Dużo osób, które podejmują decyzję o przeprowadzce rozważa zatrudnienie firmy, która specjalizuje się w realizacji tego rodzaju zleceń. Jest to zachowanie normalne oraz w pełni zrozumiałe. Choć koszty zatrudniania specjalistów wyglądają początkowo na duże, mogą okazać się tylko pozorne. Przeprowadzka z wykorzystaniem fachowców, którzy posiadają doświadczenie oraz niezbędne zaplecze techniczne (narzędzia, wózki, auta o mniejszej i większej ładowności) jest szybsza i mniej stresogenna, a także tańsza. Reasumując koszty, wypada brać pod uwagę nie tylko cenę usługi, ale również czas, jaki oszczędzamy na samodzielnym poszukiwaniu odpowiedniego samochodu, braniu dodatkowych dni wolnych, samodzielnym demontażu mebli oraz innego wyposażenia, a także wynoszenia i pakowania dobytku.

Gdy chcemy zorganizować przeprowadzkę samemu, musimy o wszystko zadbać. Przeprowadzka z nawet niedużej kamienicy może okazać się zadaniem ponad nasze siły: fizyczne, psychiczne i finansowe.

Jak się przeprowadzać, aby nie zwariować?

Mieszkańcy Żoliborza, którzy przeprowadzają się w nowe miejsce muszą pamiętać o tym, aby dokładnie ustalić, co będzie niezbędne w przyszłym domu lub mieszkaniu. Nie ma przecież większego sensu pakowanie oraz transportowanie rzeczy, które nie będą wartościowe oraz użyteczne. Dotyczy to zwłaszcza takich rzeczy, jak:

  • stare i niepotrzebne dokumenty,
  • ubrania oraz odzież,
  • meble oraz wyposażenie AGD i RTV,
  • dodatki oraz dekoracje,
  • dywany, chodniki oraz tym podobne wyposażenie.

Jeżeli mamy kłopoty z podjęciem decyzji, warto poprosić o pomoc kogoś znajomego, członka rodziny lub ewentualnie zapytać pracownika firmy transportowej, który powinien zawsze służyć pomocą. Musimy zdawać sobie sprawę, że np. demontaż starych mebli lub wynoszenie ciężkich i niepotrzebnych łóżek czy kanap może tylko i wyłącznie utrudnić przeprowadzkę i zwiększyć jej koszty. Jednym z wyjść może okazać się utylizacja takich rzeczy.

Wszystko to damy radę zrobić, jeśli odpowiednio wcześniej zabierzemy się za planowanie całego przedsięwzięcia.

A jeśli firma, to jaka?

Realizacja przeprowadzki z kamieniczki do nowego domu lub mieszkania nie jest prostą sprawą, dlatego wybierając ekipę powinniśmy pamiętać o kilku rzeczach:

  • doświadczeniu w organizacji przeprowadzek,
  • odpowiednim wyposażeniu (samochody, wózki transportowe, pasy, materiały pakujące),
  • ubezpieczeniu, które powinna posiadać firma transportowa,
  • spisaniu umowy,
  • ustaleniu odpowiedniego harmonogramu przeprowadzki.

„Dobry wykonawca takiej usługi, który realizuje przeprowadzki od wielu lat, powinien zaoferować kompleksową pomoc oraz doradztwo. Wszystko po to, aby całe przedsięwzięcie przebiegło dobrze, zarówno po myśli inwestora, jak i wykonawcy” – odpowiada Adam Chodziński, właściciel firmy taxi-bagaz.com.pl, która realizuje przeprowadzki na Żoliborzu.

Jeżeli w trakcie przeprowadzki z kamieniczki pojawią się niespodziewane komplikacje, wykonawca powinien być na nie przygotowany. Chodzi tu na przykład o dysponowanie większą ilością ludzi oraz samochodów, a także własnym magazynem. Zwłaszcza ta ostatnia rzecz jest ogromną zaletą. W przypadku, gdy nie mamy gdzie przechować własnego dobytku, firma przeprowadzkowa w ramach usług lub za niewielką opłatą może nam pomóc, oferując bezpieczne miejsce magazynowe.

Jeżeli zastosujemy się do powyższych zasad i podejdziemy do przenosin odpowiednio wcześniej, nie będzie ona utrapieniem, a zwykłą formalnością. Odpowiednie planowanie to klucz do udanej żoliborskiej przeprowadzki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.