Jak wybrać najlepszy pokrowiec na samochód?

[REKLAMA]

Potrafią zabezpieczyć praktycznie każde auto przed śniegiem czy ulewnym deszczem. Choć nadal rzadko stosowane stają się coraz bardziej popularne. Pokrowiec na samochód, bo o nim mowa, powinien być odpowiednio dobrany, tak aby nie naruszyć lakieru czy przyczynić się do korozji metalowych elementów naszego pojazdu. W jaki sposób wybrać pokrowiec na samochód, aby spełnił pokładane w nim nadzieje?

Dlaczego kupujemy pokrowiec na samochód?

Do podstawowych funkcji jakie powinien spełniać pokrowiec na samochód, to oczywiście ochrona karoserii jak i innych podzespołów auta przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi. Śnieg, grad, deszcz, a nawet upalne słońce może spowodować nieodwracalne zmiany naszego auta. W szczególności pokrowiec na samochód zaleca się kierowcom, których pojazdy nie mają garażu, ani wiaty.

Wszelkiego rodzaju zabrudzenia, liście, kurz, pyłki, żywica drzew czy odchody ptaków mogą być uciążliwe dla właściciela auta. Pokrowiec na samochód pozwoli na zmniejszenie częstotliwości wizyt na myjni. Najwyższej klasy pokrowiec na samochód jest w stanie odpowiednio zatrzymywać wilgoć, prezentować się estetycznie. Powinien być łatwy w ściągnięciu jak i założeniu, a także jego materiał powinien być delikatny, aby nie porysować karoserii.

Jak dobrać odpowiedni pokrowiec na samochód?

Oferta producentów pokrowców jest bardzo szeroka. Każdy tego rodzaju produkt zapewnia określony stopień ochrony samochodu. Należy zwrócić uwagę na cenę, nie wybierajmy najtańszej opcji, ponieważ taki pokrowiec na samochód nie będzie najwyższej jakości. Istotny jest rozmiar, a ze względu na tę cechę wyróżniamy pokrowce częściowe, które osłaniają szyby, dach oraz maskę auta. Decydując się na ten wariant możemy spodziewać się jego łatwej obsługi.

Pokrowiec na samochód pełny to gwarancja osłony całego pojazdu. Przy zakupie tego rodzaju osłony należy zwrócić uwagę na to, czy wyposażony jest w otwory wentylacyjne. Przepływ powietrza zapobiegnie rozwojowi korozji. Należy pamiętać, że pokrowiec na samochód musi być dopasowany do typu nadwozia i długości. Auto typu sedan, kombi czy hatchback potrzebuje innej ochrony przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych. Pokrowiec na samochód o niewystarczającym rozmiarze będzie bezużyteczny, zbyt duży można w różny sposób wykorzystać, ale przy dużym wietrze nie zagwarantuje pełnej ochrony.

Pokrowiec na samochód i jego materiał to podstawa

Najistotniejszym elementem ochrony naszego pojazdu jest materiał. Najtańszy pokrowiec na samochód to warstwa ortalionu, który nie jest najwyższej jakości. Może przyczynić się do porysowania lakieru, a nawet przylgnąć do karoserii, podczas przymrozków. Jeśli chcemy stosować pokrowiec na samochód w garażu, to ortalion sprawdzi się w ochronie przed pyłem i kurzem.

Lepszym materiałem jest poliester, odporny na wilgoć, ale w postaci jednowarstwowej może porysować karoserię i ulegnie szybkim uszkodzeniom mechanicznym. Zaletą jest jego lekkość. Z kolei tybond to tkanina, która charakteryzuje się duża przepuszczalnością powietrza. Zatrzymuje doskonale tworzenie się pleśni. Pokrowiec na samochód ze specjalnego materiału PEVA, to ochrona przed promieniami słonecznymi, mrozem oraz wszelkimi opadami. Nie porysuje karoserii ze względu na swoją lekkość.

 

4 thoughts on “Jak wybrać najlepszy pokrowiec na samochód?”

  1. Obojetne jaki . wazne zeby sloneczko nie atakowalo zabardzo w lecie . Z tym ze sa przypadki gdzie jakis wodnoodporny nieprzemakalny sprawdzi sie lepiej . njp guma . Ale w lecie bym tegho nie stosowal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.