Kupiłeś używany samochód? Zwróć uwagę na te części

[REKLAMA]

Nawet jeżeli zakupiony przez nas używany samochód jest w bardzo dobrym stanie z pewnością część elementów powinniśmy wymienić, aby zwiększyć komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. Sprawdźmy na co należy zwrócić największą uwagę.

Kupując samochód oczywiście szukamy takiego, w którego nie będziemy musieli dodatkowo wkładać zbyt dużej sumy pieniędzy. Często jednak nawet niewielkie sumy pozwolą zmaksymalizować nasz komfort. Pierwszym elementem jest rozrząd samochodu. Oczywiście jego wymiana nie jest konieczna w każdym samochodzie, ale zazwyczaj w tych wieloletnich jest na tyle zużyty, że rekomenduje się jego wymianę. Dlaczego jest to tak ważne? Otóż w momencie kiedy zerwałby się pasek rozrządu, może dojść do bardzo poważnej awarii silnika. Wymiana rozrządu nie jest tania, jednakże konsekwencje wynikające ze zużytych części mogą obarczyć nas zdecydowanie większym nakładem finansowym w przyszłości.

Bez wątpienia koniecznością jest wymiana oleju silnikowego, płynów eksploatacyjnych oraz filtrów. Nie jest to duży wydatek, łącznie powinniśmy zmieścić się w sumie w granicach 350-400 złotych. Należy pamiętać, aby płyny były dopasowane do modelu auta, które zakupiliśmy. Nie warto również inwestować w tańsze zamienniki, ponieważ oszczędność nie będzie duża, a jakość zdecydowanie niższa.

?Wielu kupujących używane auta w dobrym stanie, wsiada w samochód i jedzie przed siebie nie patrząc na to, że niektóre elementy samochodu powinny zostać wymienione. Nie chodzi tu o części uszkodzone, ale takie, które w znaczącym stopniu są zużyte i ich szybka wymiana pozwoli zapobiec potencjalnej awarii lub usterce. Wiele samochodów sprzedawanych jest w momencie kiedy na pierwszy rzut oka są w świetnym stanie, ale kilkaset dodatkowych kilometrów wystarczy, aby doszło do uszkodzenia.? ? powiedział specjalista z serwisu używanejeknowe.pl .

W przypadku samochodów benzynowych trzeba sprawdzić stan świec iskrowych. Jeżeli po wyjęciu zauważymy wyraźne oznaki zanieczyszczenia, pęknięcia lub zaołowienie to konieczna jest wymiana. Nie wpłynie to na nasz budżet, koszt ich wymienienia to zaledwie kilkudziesięciu złotych.

Nieco inaczej ma się sprawa z zawieszeniem. Rzadko kiedy zdarza się, aby wymagana była jego natychmiastowa wymiana, ale zaleca się, aby sprawdzić przede wszystkim takie elementy jak amortyzatory, łączniki stabilizatorów oraz sprężyny zawieszenia. Początkowa ocena pozwoli nam dowiedzieć się w jakim są stanie i jak długo pozwolą nam jeździć, utrzymując wystarczający komfort jazdy oraz co najważniejsze – bezpieczeństwo.

Zakup używanego samochodu to niełatwa inwestycja. Zazwyczaj wiąże się to z dodatkowymi kosztami, które musimy ponieść od razu po zakupie lub w niedalekiej przyszłości. Warto również pamiętać, że sprzedający nierzadko sprzedają auta w stanie nie wskazującym na jakiekolwiek zużycie pewnych elementów. Bycie przesadnie oszczędnym może skutkować groźniejszymi usterkami w przyszłości, więc już na samym początku warto zainwestować nieco więcej pieniędzy.

1 thought on “Kupiłeś używany samochód? Zwróć uwagę na te części”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.