Jakie opony wybrać do SUV oraz Crossover?

[REKLAMA]

SUV jest rodzajem nadwozia samochodu, który łączy w sobie dwie cechy, cechy samochodu osobowego oraz samochodu terenowego. Natomiast Crossover jest typem nadwozia łączącego w sobie cechy kilku segmentów nadwoziowych, który wyodrębnił się z segmentu samochodów typu SUV. Oba te typy nadwozia rozpoczęły szczyt swojej popularności pod koniec pierwszej dekady XXI wieku i trwa on do dnia dzisiejszego. Na polskich drogach można zauważyć coraz większe zainteresowanie samochodami z tego typu nadwoziami. Oba typy nadwozia pozwalają na komfortową jazdę w terenie. Samochody tego typu potrzebują solidnych oraz wytrzymałych opon, które pozwolą na komfortowe przemieszczanie się po trudnym terenie. Na rynku jest wiele oferowanych modeli opon do samochodów z tym właśnie nadwoziem. Spośród wielu propozycji, uwagę przykuwa marka Pirelli, która oferuje opony bardzo wysokiej jakości. Producent ten oferuje wiele rodzajów opon a modelem o którym warto wspomnieć, jest opona na zimę scorpion winter. Charakteryzuje się ona między innymi szerokimi kanałami obwodowymi, efektywnie usuwającymi wodę, zapewniając doskonałą wydajność i świetne hamowanie na mokrej nawierzchni. Dodatkowo posiada nowy profil, który umożliwia uzyskanie optymalnej powierzchni docisku i dobrych właściwości jezdnych na suchej nawierzchni.

Sylwetka opon do nadwozia SUV oraz Crossover

Dzięki rosnącej popularności aut z nadwoziem SUV oraz Crossover rośnie zapotrzebowanie na wysokiej jakości ogumienie, które zapewni bezpieczną jazdę. Zdarzają się kierowcy, którzy posiadają niewielkie doświadczenie w użytkowaniu tego typu pojazdów, co sprawia, że nie do końca wiedzą czym powinna cechować się dobra opona. Pojazdy o sylwetce sportowo-użytkowej mają przed sobą zadanie, polegające na połączeniu dwóch odrębnych sposobów podróżowania, czyli przemieszczanie się po mieście oraz po trudnym terenie. W związku z tym pojazd powinien cechować się niskim zużyciem paliwa w połączeniu z doskonałą efektywnością hamowania w każdych warunkach, nawet w bardzo niskich temperaturach. Pozwala nam wtedy bezpieczne podróżować nawet w trudnych zimowych warunkach. Indeks prędkości opon powinien wynosić H (do 210 km/h). Pozwala on na osiąganie większych prędkości np.: na autostradach, bez obaw, że dojdzie do nagłej awarii. Cechami czyniącymi oponę odpowiednią do samochodów z nadwoziem typu SUV oraz Crossover, to opór toczenia i hamowania na poziomie C. Profil opony zimowej do prezentowanego typu nadwozia powinien posiadać wzmocnioną konstrukcję. Najbardziej zbliżoną do powyższego opisu jest zimowa opona scorpion winter marki Pirelli. Podczas jej projektowania zastosowano technologię RUN-FLAT, która w przypadku utraty ciśnienia, opiera się na wzmocnionych ściankach bocznych. W oponach marki Pirelli zastosowano także system Seal Insidey, który pozwala kontynuować jazdę bez utraty ciśnienia powietrza. Konstrukcja opony zawiera poliuretanową piankę, która pochłania drgania powietrza, powstające na styku bieżnika i nawierzchni, zanim przez układ kierowniczy i elementy zawieszenia trafią one do kabiny.

Pokonując długie trasy w trudnym terenie, należy w pierwszej kolejności zadbać o swoje bezpieczeństwo. Samochody segmentu SUV są ciężkie i napędzane przez mocne silniki a ze względu na wysokie osiągi i masę tego typu samochodów, warto wybrać opony z bieżnikiem kierunkowym. Przeglądając wachlarz ofert opon zimowych, warto zatrzymać się przy modelu pirelli scorpion winter marki Pirelli. Opony Pirelli zimówki to wyjątkowa technologia zapewniające sterowalność i stabilność jazdy w przypadku nagłej utraty ciśnienia. Opony Scorpion zimowe zapewniają stabilność i utrzymanie kontroli nad samochodem w razie przebicia. Opona pozwala na kontynuację jazdy po uszkodzeniu opony z prędkością ograniczoną do 80 km/h na ograniczonym dystansie. Przy wyborze opon należy pamiętać, aby manewrowanie nawet przy znacznych prędkościach było prostsze i bardziej efektywne. Modelem wartym uwagi, oferowanym przez producenta opon Pirelli, jest opona Pirelli SCORPION WINTER o średnicy od 16-19. Dostępne są również większe rozmiary. Ceny zaczynają się od 524 zł za sztukę. Dostępny indeks prędkości do 240 km/h pozwala na używanie opon nawet przy bardzo dużej prędkości. Opona SCORPION WINTER została zaprojektowana dla precyzyjnego dopasowania do nowoczesnych pojazdów typu SUV oraz Crossover a w szczególności do samochodów najwyższej klasy.

Opony zimowe Pirelli SCORPION WINTER średnica 16

Opony zimowe Pirelli SCORPION WINTER średnica 17

Opony zimowe Pirelli SCORPION WINTER średnica 18

Opony zimowe Pirelli SCORPION WINTER średnica 19

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.