Jak wyjechać do Frankfurtu nad Menem ?

[REKLAMA]

Frankfurt nad Menem to miasto położone w Hesji na terenie południowych Niemiec. Przyciąga turystów zabytkami ocalonymi po alianckich bombardowaniach podczas II wojny światowej, największym centrum komunikacyjnym oraz radością i energią, która zapewnia mieszkańcom rozrywkę nie tylko w dzień, ale również po zmroku. Frankfurt nad Menem jest punktem wielu wycieczek – możemy skorzystać zarówno ze zorganizowanego wyjazdu z biurem podróży jak i dotrzeć do tego urokliwego miejsca samodzielnie. Warto zorganizować taki wyjazd, ponieważ Frankfurt nad Menem wcale nie jest położony daleko od polskiej granicy, dzieli nas od tego miasta zaledwie kilka godzin podróży i kilkaset kilometrów odległości.

Wyjazd z biurem podróży

Wyjazd z biurem podróży poprzez busy do Niemiec pomorskie pozwoli nam na uniknięcie wielu formalności oraz łatwe i szybkie dostanie się na miejsce, bez problemów z dojazdem własnym. W ofertach polskich biur wyjazd do Frankfurtu nad Menem jest organizowany zarówno w formie jednodniowej wycieczki jak i podczas wyjazdu mającego na celu zwiedzanie większej ilości niemieckich miast, zwykle z kilkoma noclegami. Ile taka wycieczka może nas kosztować? W przypadku jednodniowego wyjazdu będzie to 180-300 złotych, natomiast kilkudniowa wycieczka to wydatek rzędu powyżej 300 złotych. Komfort zorganizowanego wyjazdu jest spory, ponieważ wsiadamy do autokaru w określonym miejscu i wysiadamy już na miejscu, a samo miasto zwiedzamy z przewodnikiem, który prowadzi nas do najciekawszych miejsc. Wcale nie musimy mieć mapy, by poznać miasto i jego urokliwe zakątki. Później wracamy do Polski nie martwiąc się niczym innym, mając od razu wygodny transport.

Wyjazd organizowany samodzielnie

Jeśli wyjeżdżamy samodzielnie to przed ruszeniem w podróż należy znaleźć jak najlepszy dojazd na miejsce, wyżywienie czy ewentualny nocleg. Pochłonie to nieco naszego czasu i energii, szczególnie, jeśli chcemy wszystko dokładnie zaplanować. Do Frankfurtu nad Menem z Polski można dostać się samolotem z takich miast jak Katowice, Kraków czy Warszawa. Do wyboru są również autobusy, przewozy do Niemiec praktycznie z każdego większego dworca w Polsce oraz pociąg – do Frankfurtu nad Menem dojeżdża nocny ekspres rozpoczynający bieg w Poznaniu. Jeszcze inną opcją jest dojazd własny samochodem, poprzez autostradę A4 – podróż z Krakowa trwa przy dobrych warunkach około 9 godzin. Samolot jest wydatkiem rzędu kilkuset złotych, za bilet kolejowy czy autobusowy zapłacimy natomiast kilkadziesiąt złotych. Do tego dochodzą wydatki na miejscu – mimo wszystko da się zorganizować wyjazd w taki sposób, by nie opróżnił całkowicie naszych kieszeni. W mieście jest wiele moteli, w których można się zatrzymać za niewielką cenę, wystarczy tylko zarezerwować sobie na podróż dwa dni. Jeśli jedziemy większa grupą własnym samochodem to na takiej podróży na pewno wyjdziemy taniej niż przy zorganizowanej wycieczce i będziemy mieć więcej czasu na indywidualne zwiedzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.