iOS 8 już oficjalnie!

[REKLAMA]

Po tym jak dowiedzieliśmy się o tym, że iOS jest już przedstawiony oficjalnie można powiedzieć, że nowości jest tam rzeczywiście sporo. Pierwsza sprawa to znacząco udoskonalone centrum powiadomień, które ma być w pełni interaktywne. Umożliwia ono również odpisywanie na wiadomości poprzez specjalny panel albo też interakcję z aplikacjami bezpośrednio z ekranu blokady.

Inna ważna zmiana to interfejs i dodatnie do niego kontaktów ulubionych i będzie to dostępne z poziomu przełącznika kart aplikacji. Wystarczy dwa razy użyć przycisku Home i będzie można wybrać kontakt, do którego chce się dzwonić czy wysłać wiadomość. Ciekawie wygląda także całkiem nowe Spotlight, które rozwinięte zostało o nowe opcje wyszukiwania Pozwala przeszukać programy POI oraz piosenki. W przypadku tych ostatnich dotyczy to nie tylko pamięci urządzenia, ale będzie dotyczyć także bazy jaką posiada sklep iTunes. Dzięki temu co obecnie dostajemy Spotlight będzie można podawać w ramach stron internetowych między innymi z Wikipedii.

Ważna zmiana to również całkowicie nowa klawiatura QuickType. Jak nie trudno się domyślić będzie ona miała zaawansowane podpowiedzi, które mogą przyspieszyć znacząco wprowadzenie tekstu. Chodzi o to, by na nowo nauczyć się nawyków pisania użytkownika a więc najważniejszych, często używanych słów. Pojawi się taka opcja jak SwiftKey. Swype oraz WordFlow. Ciekawostką będzie oferowanie podpowiedzi, które będą bazować na naszej ostatniej konwersacji. Szkoda jedynie tego, że taka opcja jak Quick type z tego co się dowiadujemy na tą chwilę nie będzie dostępna w naszym języku, a wiec nasi użytkownicy nie będą tak zadowoleni.

Wydaje się, że ciekawie wyglądają także takie zmiany, które zostały wprowadzone, jeśli chodzi o aplikacje do wysyłania wiadomości. Zostanie ona uzupełniona o możliwość nazywania wątków podczas rozmów grupowych oraz dodawania i usuwania użytkowników z konwersacji. Możliwe będzie opuszczenie konwersacji lub dodawanie do nich restrykcji, dzięki połączeniu z Do Not Distrub. Dostępna będzie także opcja związana z możliwością nagrywania notek głosowych oraz krótkich filmików albo też robienia zdjęć w czasie rozmowy. Dostępne będzie to wyłącznie za pomocą specjalnego prostego gestu, będzie można szybko wysyłać to do rozmówcy.

Serwis SprawdzonySerwisant twierdzi, że producent znów był w stanie popracować nad całkiem pokaźną lista zmian, która dobrze wygląda i użytkownicy powinni być z nich zadowoleni. to co zostało wykonane przede wszystkim miało zmierzać w kierunku praktyczności, tak by wygoda użytkowania takiego sprzętu byłą znacznie wyższa.

1 thought on “iOS 8 już oficjalnie!”

  1. Pracuję dla jednego z operatorów komórkowych i mam codziennie iphone’y w dłoni.
    Niestety, ale IOS w wersji 8 wymaga jeszcze nieco poprawek. Klienci narzekają na brak zasięgu i przerywane rozmowy. Ale suma summarum udana aktualizacja. Wnosi sporo ciekawych gadżetów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.