Nawigacja GPS do samochodu

[REKLAMA]

Dalekie podróże po Polsce i Europie, często skłaniają nas do kupna dedykowanej nawigacji do samochodu. Czy jednak warto taki wydatek uskuteczniać? W dobie smartfonów i pakietów internetowych, każdy z nas może pobrać na swój telefon dowolną aplikację z nawigacją GPS i używać jej w samochodzie. Dziś przedstawiamy kilka popularnych rozwiązań.

Pierwszym z nich jest dobrze wszystkim znane Google Maps. Możliwość włączenia trybu nawigacji, pozwoli nam łatwo wyznaczać trasę, z uwzględnieniem ruchu i korków, które na niej panują. W przypadku zatorów, Google Maps wyznaczy dla nas objazdy. Wszystko to odbywa się automatycznie. Intuicyjna obsługa oraz czytelny interfejs to jednej z ważniejszych zalet tej nawigacji. Oczywiście jest ona również darmowa. Czy ma jakieś wady? Niestety tak. Do prawidłowej pracy potrzebuje ona mieć dostęp do internetu. W przypadku jazdy po Polsce, nie jest to jeszcze tak trudne do zrealizowania. Natomiast może być przeszkodą, podczas wyjazdów zagranicznych.

 

W takim przypadku warto poszukać nawigacji, która pracuje offline. Jedną z takich aplikacji jest Sygic. Można jej używać w wersji bezpłatnej, licząc się z ograniczeniem jakim jest brak komend głosowym. Można również w cenie niższej niż 100 złotych zakupić dożywotnią licencję na Europę lub świat. Otrzymujemy w niej wszystkie funkcjonalności, takie jak wskazówki głosowe czy możliwość korzystania z interfejsu HUD, który będzie wyświetlał wskazówki jazdy na szybie czołowej. Nawigacja posiada szczegółowe i bardzo często aktualizowane mapy wszystkich krajów, które wcześniej należy bezpłatnie pobrać i zapisać w pamięci telefonu.

3 thoughts on “Nawigacja GPS do samochodu”

  1. Teraz każdy wyjazd do innego miasta wiąże się z koniecznością używania nawigacji. Dzięki temu kierowca czuje się spokojniejszy i wie że dobry sprzęt doprowadzi go do punktu przeznaczenia z sukcesem. Wszystkie mapy w jednym miejscu i do tego jeszcze różnego rodzaju ostrzeżenia to świetna opcja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.