Komfort podróżowania – kilka rad, które sprawią, że podróż minie Ci szybko i wygodnie

[REKLAMA]

Podczas podróży z reguły nie spodziewamy się specjalnego komfortu. Zazwyczaj jesteśmy gotowi na znoszenie nieprzyjemności, bo wiemy, że wakacje nam to wynagrodzą. Jednak warto zacząć urlop nieco lepiej –  transport wcale nie musi być katorgą dla całej rodziny. Jak poradzić sobie z różnymi niewygodami i sprawić, że ten czas minie nam całkiem sympatycznie?

Zanim zdecydujesz się na wybór środka transportu, powinieneś zastanowić się, który będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy – to podstawa komfortowego podróżowania. Długa jazda samochodem, zwłaszcza, gdy jest się kierowcą, wcale nie sprzyja odpoczynkowi. Nie warto zaczynać urlopu od wielu godzin za kółkiem, tym bardziej, że jazda autem często zupełnie się nie opłaca. Benzyna jest droga i jeśli nie mamy współpasażerów, z którymi podzielimy się kosztami, to nie ma sensu inwestować w taką jazdę.

Autokar nie jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które mają problemy z krążeniem, bo nie pozwala się rozruszać i rozprostować nogi. W pociągu będziesz mógł pospacerować po korytarzu i nieco się rozruszać, a to bardzo istotne podczas niezwykle długiej jazdy.

Jeśli chcesz wybrać się daleko od miejsca swojego zamieszkania, to zdecyduj się na podróż samolotem. Uda Ci się znacznie zmniejszyć czas całej podróży i dzięki temu ograniczysz potencjalną niewygodę do niezbędnego minimum.

Jeśli chcesz, żeby było Ci wygodnie w czasie podróży, to nie zapominaj również o swoim kręgosłupie, a szczególnie o jego szyjnym odcinku. Warto kupić sobie specjalną poduszkę, która chroni kark i pozwala się odprężyć. Nie powinna być droga, a zobaczysz, że nie będzie Cię bolał kręgosłup. Podczas długiej podróży to prawdziwa zmora. Postaraj się kupić bilety z dużym wyprzedzeniem, żeby udało Ci się dostać miejsce przy oknie lub od korytarza (to szczególnie w przypadku pociągu). Dzięki temu będziesz mógł oprzeć głowę.

Warto ubrać się wygodnie – w ciuchy, które nie będą krępowały ruchów. Jeśli planujesz bardzo długą podróż, która będzie trwała powyżej 5 godzin, to nie bój się założyć na siebie miękkiego dresu lub innych sportowych ciuchów. Istnieje duża szansa, że będziesz spać, a dzięki odpowiednim ciuchom, bez problemu się ułożysz.

Pij dużo wody, bo podczas długiej podróży łatwo o odwodnienie organizmu, a przy tym również o nieprzyjemne skurcze. Dzięki temu będziesz również znacznie lepiej wyglądać, gdy już dotrzesz na miejsce, bo Twoja skóra nie ulegnie nadmiernemu wysuszeniu.

Jeśli chodzi o wygląd, to warto zaopatrzyć się w żel antybakteryjny do rąk oraz w nawilżone chusteczki. O naszym komforcie decyduje przecież też to czy czujemy się czyści. Nie ma chyba nic gorszego niż lepienie się od potu i spływający makijaż. Posiadanie małej kosmetyczki w bagażu podręcznym jest niezbędne dla naszego lepszego samopoczucia. Również w przypadku mężczyzn! Warto tam wpakować podstawowe artykuły higieniczne oraz oczywiście szczoteczkę do zębów i pastę. Świeży oddech ma niesamowicie orzeźwiającą moc!

Nie zapomnij również o rozrywce podczas jazdy. Jeśli chcesz, żeby podróż minęła Ci w niezauważonym tempie, to warto zorganizować sobie zajęcie, które nas pochłonie bez reszty. Świetnym sposobem są filmy, które można sobie nagrać na tablet, a nawet na czytnik e-booków. Wciągnie Cie fabuła i nawet nie zauważysz, że podróż Ci minęła.

Komfort w podróży jest niezwykle ważny. Nie ma co narzekać jedynie na przewoźników – wygoda w dużej mierze zależy również od nas!

Dziękujemy portalowi Planaxy.com za współpracę merytoryczną.

1 thought on “Komfort podróżowania – kilka rad, które sprawią, że podróż minie Ci szybko i wygodnie”

  1. Nie ma się co oszukiwać podróżowanie z reguły jest męczące. Nawet wracając z długich wakacji po drodze powrotnej i tak czujemy się padnięci i znowu potrzebujemy odpoczynku 🙂 Co nie znaczy, że trzeba unikać wakacji, bo zmęczenie minie, a miłe wspomnienia pozostaną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.