Leasing – co nim sfinansujesz?

[REKLAMA]

Leasing to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, jeśli chcą sfinansować bez większych środków własnych różnego rodzaju przedmioty lub inwestycje na potrzeby firmy. Nieco już się utarło, że leasingiem można sfinansować jedynie zakup samochodu. Nie jest to jednak zgodne z prawdą i przy pomocy leasingu możliwe jest finansowanie wielu przedsięwzięć. Jakich dokładnie?

Czym jest leasing?

Leasing jest umową między dwoma podmiotami . Jedna ze stron jest finansującym tj. leasingodawcą, a druga korzystającym, czyli leasingobiorcą. Leasingobiorca posiada prawo do korzystania z przedmiotu na czas, który został określony w umowie, w zamian za ustalone ratalne opłaty, nazywane ratami leasingowymi. Co ciekawe leasingobiorca, jeśli w umowie została zawarta odpowiednia klauzula, ma prawo do późniejszego wykupu przedmiotu.

Co leasingiem sfinansujesz?

Samochody osobowe

Leasing dotyczący samochodów osobowych to jeden z najpopularniejszych rodzajów leasingu. Pozwala on na sfinansowanie samochodów nowych oraz używanych (z określonym, młodym wiekiem). Mogą to być pojazdy osobowe lub dostawcze do 3,5 tony, najważniejszym jest jednak, aby kupno pojazdu opierało się o fakturę VAT. Zachęcającym do skorzystania z tego typu leasingu może być fakt, że skoro nie jesteśmy prawnie właścicielami pojazdu, to nie my musimy dokonywać jego napraw i wszystkie koszty z tym związane możemy przenieść na leasingodawcę.

Samochody ciężarowe

Firmom spedycyjnym oraz transportowym z pewnością będzie zależało, aby ich tabor był nowoczesny i jak najtańszy w eksploatacji, może to się stać za sprawą leasingu, którym można sfinansować zarówno samochody nowe, jak i używane. Osobom korzystającym z leasingu z pewnością uda się szybciej osiągnąć przewagę nad konkurencją.

Oprogramowanie i sprzęt

Przy pomocy leasingu można sfinansować naprawdę dużą ilość urządzeń, jeśli chodzi o wszelką elektronikę i oprogramowanie, m.in.: komputery, notebooki, serwery, kopiarki, drukarki, urządzenia wielofunkcyjne, skanery, projektory, serwery telekomunikacyjne, centrale telefoniczne, oprogramowanie, itp. Co ciekawe możliwe jest też pozyskanie środków unijnych na rozwój działalności we wszelkich e-usługach.

Maszyny oraz urządzenia

Leasingodawcy pomogą przedsiębiorcy sfinansować również zakup różnego rodzaju sprzętów i maszyn. Możliwy jest zakup w ten sposób maszyn rolniczych, ale też sprzętu poligraficznego czy medycznego. Oczywiście, czym bardziej specjalistyczna jest nasza branża, tym trudniej będzie znaleźć szeroką ofertę leasingodawców.

Sprzęt budowlany

W sektorze budowlanym również nie zabraknie ofert leasingodawców. Przy pomocy leasingu możliwe jest finansowanie koparek, ładowarek, spycharek, maszyn do robót ziemnych czy drogowych.

Nieruchomości

Leasingować można nie tylko sprzęt czy pojazdy, ale też całe nieruchomości czy hale produkcyjne, a nawet pracowników. Leasing pozwala na finansowanie budynków handlowych, usługowych, biurowych, magazynów, centrów logistycznych, gruntów i wielu innych.

Leasing jest tak naprawdę bardzo elastycznym rodzajem finansowania i za jego pomocą przedsiębiorca może pozwolić sobie na wiele rzeczy (zobacz najlepsze oferty leasingu na: http://direct.money.pl/leasing/). Nie zmienia to faktu, że leasingując nie jest się tak naprawdę właścicielem przedmiotów, więc nie będą one należeć do nas, chyba że umowa leasingowa zawiera odpowiednią klauzulę wykupu, dzięki której mamy prawo do wykupu przedmiotu po upływie rat leasingowych.

 

1 thought on “Leasing – co nim sfinansujesz?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.