Dorabianie kluczy do samochodu, czym warto wiedzieć

[REKLAMA]

Zdarza się czasem, że zgubimy klucz do samochodu lub ulegnie on zniszczeniu.

W takim wypadku konieczne jest dorobienie kolejnego, warto też pomyśleć o posiadaniu w zanadrzu klucza zapasowego, na wypadek kradzieży czy zgubienia. Systemy zamków w samochodach są często dość skomplikowane, dlatego nie każdy ślusarz podejmuje się takiego zadania. Dorabianie kluczy powinno odbywać się u fachowca, który zna się na rzeczy.

Tylko wyspecjalizowane zakłady ślusarskie

Systemy zabezpieczeń w naszych samochodach ułatwiają nam korzystanie z niego, mają także chronić auto przed złodziejami. Jednak im bardziej skomplikowane posiadamy zamki, tym większe kłopoty czekają nas w przypadku zgubienia klucza. Ślusarze, którzy specjalizują się w zamkach samochodowych powinni także być specjalistami w kwestii samochodowej elektroniki.

Bardziej skomplikowany system zabezpieczeń to także większy koszt w przypadku kiedy jesteśmy skazani na dorabianie kluczy do samochodu. Duplikat zwykłego klucza samochodowego to koszt kilkudziesięciu złotych, z kolei w przypadku rozwiązań bardziej nowoczesnych, wyposażonych w rozwiązania elektryczne, jest to koszt kilkuset złotych za dorobienie klucza.

Klucze nie do skopiowania

W przypadku nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązań, zdarza się wręcz, że nie istnieje możliwość dorobienia klucza. W przypadku zgubienia należy przeprogramować zamki w samochodzie, jest to więc duże przedsięwzięcie wymagające wiedzy i doświadczenia. Nie warto w tym wypadku oszczędzać, gdyż wiele warsztatów z atrakcyjną ofertą cenową, pracuje na tanim, chińskim sprzęcie.  Może się zdarzyć, że w nieprofesjonalnym zakładzie klucz zostanie nieprawidłowo dorobiony, a oryginał zepsuty.

Dorabianie kluczy, co jest najważniejsze

Zgubiony, albo zepsuty klucz do samochodu to poważny problem. W kluczach elektronicznych uszkodzenie nie musi być wcale mechaniczne, a dotyczyć elektryki. Dorabianie kluczy powinniśmy zostawić specjalistom. Najlepiej zdecydować się na renomowany zakład, który specjalizuje się w zamkach samochodowych. Niedoświadczony pracownik, może nie przewidzieć wszystkich problemów, jakie wynikają z wymiany nowoczesnego klucza samochodowego, chociażby połączenia transpondera z immobiliserem.  Zdecydowanie łatwiejszą sytuację mają posiadacze starszych modeli samochodów, wyposażonych w tradycyjne zamki. W takim przypadku dorabianie kluczy do samochodu jest stosunkowo łatwe i niedrogie.

 

2 thoughts on “Dorabianie kluczy do samochodu, czym warto wiedzieć”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.