Szybko i wygodnie busem do Holandii

[REKLAMA]

Polacy coraz częściej wybierają Holandię jako potencjalne miejsce do życia i pracy. Jeszcze do niedawna osoby zainteresowane wyjazdem do tego kraju miały do dyspozycji jedynie samolot lub pociąg. Dziś możliwości jest więcej.

W maju 2007 roku Holandia otworzyła rynek pracy m.in. dla Polaków. Początkowo szacowano, że liczba osób chętnych na wyjazd będzie oscylować wokół 20 tys. Dziś wiadomo, że naszych rodaków poszukujących zatrudnienia w Holandii jest znacznie więcej ? ok. 250 tys. Część z nich przyjeżdża do kraju wiatraków i tulipanów wyłącznie w sezonie letnim i wraca pod koniec września lub października. Niezależnie jednak od celu podróży pojawia się pytanie, z jakiego środka komunikacji skorzystać. W ostatnich latach na rynku pojawili się prywatni przewoźnicy, których usługi stały się bardzo popularne wśród osób wyjeżdżających.

Busem ? szybko i wygodnie

Firmy transportowe oferujące przewóz osób z Polski do Holandii i z Holandii do Polski najczęściej działają lokalnie, w konkretnych województwach lub obsługują kilka leżących koło siebie. Ponieważ konkurencja w ostatnich latach jest dość duża, warto wiedzieć, czym kierować się przy wyborze przewoźnika.

Dlaczego warto rozważyć podróż busem? Poza tym, że trwa ona kilkanaście godzin, jest to aktualnie najtańszy sposób dotarcia do Holandii. Rywalizacja na rynku sprawia, że właściciele firm przewozowych stawiają przede wszystkim na wygodę podróżnych. Zakup nowoczesnych, klimatyzowanych i bezpiecznych busów to inwestycja w komfort pasażerów.

Ubezpieczenie na czas podróży

Jeżeli rozważasz w najbliższym czasie wyjazd do Holandii i poszukujesz przewoźnika, powinieneś zwrócić uwagę na kilka kwestii. Podstawową jest ubezpieczenie na czas podróży. Takie ubezpieczenie oferuje pasażerom np. firma Sintour (szczegóły można znaleźć na stronie internetowej http://www.sintour.pl/o_firmie,2.html). Nie bez znaczenia jest również doświadczenie. Wspomniany przewoźnik rozpoczął działalność gospodarczą w 2009 roku i ma licencję na prowadzenie międzynarodowego transportu drogowego osób. Nowoczesna, przystosowana do długich tras flota to kolejny atut firmy i jednocześnie wygoda dla podróżujących.

Pod wskazany adres

Przewaga prywatnych przewoźników nad ofertą kolei czy linii lotniczych polega również na uwzględnieniu indywidualnych potrzeb klientów. Przede wszystkim właściciele firm transportowych dowożą pasażerów pod wskazany adres. W praktyce oznacza to, że podróżujący nie musi dojeżdżać do celu na własną rękę ani przejmować się bagażem.

Fakt, że kierowcy odbierają i dowożą pod wskazany adres, ma duże znaczenie w przypadku osób, które nie znają języka holenderskiego. Nie muszą się one martwić barierą językową, gdyż nie będą musiały zamawiać np. taksówki. To również duże ułatwienie dla tych, którzy wybierają się do Holandii na dłuższy czas i w związku z tym biorą ze sobą więcej bagażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.