Taras z twoich snów!

[REKLAMA]

Marzysz o miejscu rodzinnego relaksu i właśnie podjąłeś decyzję o budowie tarasu? Gratulacje! Tarasy to obecnie jedne z piękniejszych ozdób współczesnych domów, nadają im indywidualnego charakteru i stwarzają niewyczerpane możliwości aranżacyjne. Zaplanuj swój taras tak, by stał się źródłem satysfakcji i radości dla całej twojej rodziny.

Polacy szukają relaksu

Z każdym rokiem obserwujemy, jak tarasy zyskują na popularności i coraz wyraźniej wpisują się w krajobrazy polskich posesji. Stają się modnym i cenionym uzupełnieniem domostwa. Od zadaszonych po surowo proste, przypominające wyglądem kamienne placyki ? projekty tarasów są niezwykle różnorodne. Przy planowaniu budowy tarasu musisz jednak pamiętać, że to poniekąd przedłużenie domu i ogrodu, swoisty próg między tymi dwiema przestrzeniami. To oznacza, że jego stylistyka musi ładnie komponować się z bryłą budynku i otoczeniem. By tak się stało, należy dobrać jego optymalny projekt i materiał, z którego ma zostać zbudowany.

Taras? Tak, ale solidnie i porządnie wykonany.

Budowa tarasu nie przypomina przykręcania nowej półki w przedpokoju. To poważna inwestycja, która wiąże się z koniecznością uzyskania pozwolenia budowlanego i poniesienia znaczących kosztów. Jakich? To uzależnione jest od odrębnych cech tarasu, jego wielkości, kształtu, a przede wszystkim materiału, z jakiego ma powstać konstrukcja. Ceny mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych, choć oczywiście można zdecydować się i na skromniejszą wersję. Przy budowie tarasu trzeba jednak pamiętać, że jest to miejsce, które ma służyć przez kolejne kilkadziesiąt lat i co za tym idzie, musi być wykonane solidnie. Nie warto na siłę szukać oszczędności, sięgając po tańsze materiały, czy zatrudniając niewykwalifikowanych robotników, gdyż efekty pracy mogą nie przynieść wyczekiwanych rezultatów.

Jak zyskać pewność, że taras będzie trwały?

Mieszkamy w strefie klimatycznej, która jest niezwykle kapryśna, gdy chodzi o pogodę. Wybierając materiał, z jakiego powstanie twój taras, musisz uwzględnić, jakim czynnikom zewnętrznym będzie on ulegał. Wiatr, mróz, deszcz i palące słońce ? będą atakować taras i wpływać na jego trwałość i piękno. Deski tarasowe muszą odznaczać się doskonałymi parametrami jakościowymi i być odporne na działanie pogody. Choć może się wydawać, że drewno krajowe lepiej sobie poradzi, niż egzotyczne okazy, to jednak właśnie deski z drewna egzotycznego są polecane na polskie tarasy. Bangkirai czy cumaru odznaczają się wyśmienitą odpornością i zachwycają pięknem przez szereg lat.

Troska to podstawa

Nawet najlepszej jakości drewno potrzebuje twojej troski i odpowiednich zabiegów pielęgnujących. Zaimpregnowane drewno jest jeszcze lepiej chronione przed działaniem pogody, wilgoci, pleśni czy szkodników. Chociaż drewno egzotyczne nie potrzebuje skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, to impregnacja dobrym środkiem, może mu się tylko przysłużyć. Preparat pomoże chronić deski przed zmianą koloru czy działaniem grzybów, a twoja satysfakcja z chwil spędzonych na zadbanym tarasie będzie jeszcze większa.
Artykuł powstał we współpracy ze sklepem http://deski-egzotyczne24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.