Jak najlepiej przechowywać skuter?

[REKLAMA]

Choć skuter jest pojazdem o wiele mniejszym niż auto, to jednak często nadal pojawia się problem z jego przechowywaniem przy domu. Częstokroć wynika on, np. z braku powierzchni do utrzymania pojazdu przy bloku, a jednocześnie problemem z miejscami parkingowymi oraz warunkami panującymi na zewnątrz. Sprawdźmy więc, jak najlepiej przechowywać skuter.

Zarówno w miastach, jak i na wsiach coraz więcej osób decyduje się na posiadanie skutera. Jest on niewielki, nie zajmuje wiele przestrzeni na parkingu czy przy domu, a jednocześnie nie jest tak kosztowny w utrzymaniu jak samochód. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że jeśli będzie stał na dworze, narażony na różne warunki atmosferyczne, może niszczeć.

Przy bloku ? pokrowiec

Najmniej możliwości maja osoby, które swój skuter trzymają przy bloku. Czasami możliwe jest wykorzystanie, np. komórki lokatorskiej czy piwnicy do przetrzymania skutera; często wiąże się to jednak, po pierwsze, z koniecznością jego wnoszenia i znoszenia po schodach, zaś po drugie ? z ryzykiem kradzieży, zwłaszcza gdy w bloku nie ma domofonu czy monitoringu. Najprostszym rozwiązaniem byłby oczywiście blaszak firmy Alicja, niestety nie zawsze jest to możliwe; niezbędne byłoby zagospodarowanie przestrzeni wspólnej albo posiadanego ogródka, a dodatkowo również zabezpieczenie samego garażu przed zniszczeniami przez ewentualnych wandali. Z tego powodu najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem jest kupno profesjonalnego pokrowca, który zakrywa cały skuter i w ten sposób pozwala go chronić choć trochę przed deszczem czy śniegiem, najbardziej dla niego szkodliwymi, bo powodującymi niejednokrotnie korozję.

Niewielki garaż albo wiata

W przypadku posiadania jakiejś większej przestrzeni możliwe jest przygotowanie odpowiedniego budynku, w którym skuter może stać. Sprawdzi się tutaj nawet niewielki magazyn, o ile rzecz jasna będzie miał odpowiedni rozmiar. Wówczas można w nim schować również części zapasowe czy wszystkie niezbędne narzędzia i sprzęty do pielęgnowania pojazdu. Dobrym rozwiązaniem jest również wiata ? firma Alicja czy inne oferują rozbudowaną  ofertę wiat, które przystosowane są do różnych warunków i mogą świetnie chronić skuter przed zniszczeniem wskutek działania opadów, jednocześnie zostawiając miejsce do zagospodarowania dla innych pojazdów. Wiata może być również zabudowana z kilku stron, co daje możliwość zastosowania jej w formie niewielkiego pomieszczenia chronionego dodatkowo przed wiatrem. Wszystko zależy więc od tego, ile posiadamy miejsca na zagospodarowanie.

2 thoughts on “Jak najlepiej przechowywać skuter?”

  1. Szkoda, że tak mało ich u nas jeździ. Świetny skuter dla jednej osoby. Jednak u nas wolą ludziska jeździć samochodem – jedna osoba w wielkim aucie….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.