Odpowiedzi dla każdego, kogo interesuje zmiana koloru auta oraz motocykla

[REKLAMA]

Biorąc pod uwagę aktualne trendy, związane ze zmianą koloru samochodów z użyciem folii winylowych, wyróżnimy kilka podstawowych aspektów. A pomoże nam w tym NZauto – firma, która profesjonalnie świadczy te usługi.

Redakcja: Jak długo potrwa całkowite oklejanie samochodu winylem lub carbonem?

NZauto: Całkowite oklejanie samochodu winylem trwa około tygodnia roboczego, całkowite oklejenie carbonem wymaga nieco więcej czasu.
Wykonujemy całkowite oklejanie samochody winylem w ciągu 5-10 dni roboczych. Oczywiście informujemy wcześniej naszych klientów o terminie wykonania oklejania. Dzwonimy do naszych klientów tak szybko, jak tylko się da.

Redakcja: Czy da się okleić carbonem elementy karoserii samochodu sportowego?

NZauto: Dla nas nie ma nic niemożliwego. Trzeba pamiętać, że każda folia winylowa ma pewien próg rozciągania. Nie zawsze jest możliwe oklejanie jednolitą folią konkretnych elementów karoserii albo zderzaka aerodynamicznego, należy użyć mniejszych odcinków. Szwy łączące elementów winylowej lub carbonowej folii będą ledwie niewidoczne, nie będzie to miało wpływu na wygląd samochodu.

Redakcja: Czy możliwie oklejanie samochodu w zimie?

NZauto: Oczywiście, jest to możliwe. Ale wraz z nadejściem mrozu, kiedy temperatura powietrza spada poniżej 0 stopni, termin oklejania samochodu może nieco się zwiększyć. Wymagany jest czas, aby karoseria samochodu rozgrzała się do temperatury pokojowej. Również stosujemy specjalnych suszarek, które podgrzewają powierzchnie oklejonej karoserii i sprzyjają usuwaniu mikroskopijnych kropli wody spod folii. Takie krople są bardzo niebezpieczne w okresie zimowym. Ich nieusunięcie spowoduje zamrożenie wody pod folią, w wyniku czego możliwa jest delaminacja warstwy klejącej na powierzchni nadwozia samochodu, tworzenie się pęcherzyków, a nawet pęknięcie folii winylowej.
Redakcja: Czy są jakieś ograniczenia ekspoatacyjne dla nowo oklejonego samochodu?
NZauto: Główne ostrzeżenie – mycie. Lepiej uniknąć mycia samochodu pod wysokim ciśnieniem w pierwszym tygodniu po oklejaniu auta folią winylową, całkowity zakaz zbliżenia strumienia bliżej niż pół metra. Dla kierowców samochodów sportowych – zwiększenie prędkości więcej niż 60 km/h jest zakazane w pierwszy tydzień po oklejaniu samochodu folią lub carbonem.

Redakcja: Jeśli po jakimś czasie będę chciał(-a) zmienić winyl, czy istnieje możliwość uszkodzenia lakierowej powłoki podczas usunięcia winylu?

NZauto: Oklejamy samochody winylem w czystym boksie, wykorzystujemy specjalną folię znanych marek. Szansa uszkodzenia warstwy podczas oklejania 0,1% – dla samochodów malowanych fabrycznie. Zastosowanie folii winylowej na przemalowanym samochodzie (zgodnie z zasadami malowania) może spowodować uszkodzenia lakieru, prawdopodobieństwo wynosi 10%. Jeżeli pojazd jest przemalowany z naruszeniem norm (90% usług świadczonych przez prywatne firmy), prawdopodobieństwo uszkodzenia warstwy lakieru przy stosowaniu folii winylowych wynosi 50%. Możliwa jest delaminacja nie tylko lakieru z farbą, lecz również podkładu.

Redakcja: Jak przygotować nadwozie do oklejania folią winylową, pod warunkiem, że np. są na nim wgniecenia?

NZauto: Jeśli masz wgniecenia, głębokie rysy, nierówności lakieru na nadwoziu, trzeba to wszystko oczyścić i wyrównać. Folia nie może ukryć nierówności, wgnieceń i porysowań na Twoim samochodzie. W tym celu konieczne jest przygotowanie nadwozia samochodu jak do malowania.

Redakcja: Jak długa jest żywotność folii na samochodzie?

NZauto: Producent folii winylowej gwarantuje żywotność od pięciu do dziesięciu lat. Nie zapominaj, że żywotność zależy bezpośrednio od tego, jak będziesz dbać o folii winylowej.

Redakcja: Czy możliwe oklejanie już oklejonej powierzchni?

NZauto: Być może nie będzie to odpowiadać technologii oklejania samochodu winylem. Jakość oklejania w 70% będzie zależała od stanu obecnej warstwy folii. Nie zalecamy stosowania tej metody, ale jeśli klient woli, na odpowiedzialność klienta możemy okleić samochód folią. Ale ostrzegamy od razu, że to nie jest zgodne z zasadami oklejania. Odpowiednio jakość pracy w tych przypadkach znacznie się zmniejsza…

Dziękujemy specjalistom i menedżerom za dokładne wytłumaczenie wszystkich pytań.

2 thoughts on “Odpowiedzi dla każdego, kogo interesuje zmiana koloru auta oraz motocykla”

  1. Tak naprawdę, jeśli posiadamy niskobudżetowe auto to zmiany koloru możemy dokonać bardzo niewielkim nakładem. Wystarczy lakiernik z minimalnym pojęciem, dobry pistolet i niedroga farba. Kiedy w grę wchodzi auto droższe – wówczas warto skorzystać z usług profesjonalnego zakładu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.