Leasing samochodu – doradzamy, jak wybrać dobrego leasingodawcę

[REKLAMA]

Aby leasing samochodu okazał się dla nas dobrym rozwiązaniem, powinniśmy przede wszystkim wybrać odpowiedniego leasingodawcę. Na rynku działa wiele firm zajmujących się leasingiem aut. Poniżej omówimy kilka cech, które świadczą o solidności firmy leasingowej.

Profesjonalny kontakt z klientem

Zarówno przed podpisaniem umowy leasingowej, jak i już po jej podpisaniu, leasingodawca powinien szybko i rzetelnie odpowiedzieć na wszelkie nurtujące nas pytania dotyczące usługi. Nie możemy oczywiście liczyć na to, że na każdego maila otrzymamy odpowiedź w ciągu kilku godzin, ale odpowiedź w ciągu doby lub dwóch powinna już stanowić standard, nawet w przypadku bardzo dużych podmiotów. Oczywiście coraz częściej najwięksi są w stanie odpowiedzieć w krótkim czasie. Najlepiej byłoby, aby z leasingodawcą dało się w dowolnym momencie skontaktować telefonicznie, jednak w praktyce na utrzymanie własnej infolinii stać tylko największe firmy. Unikać powinniśmy natomiast przedsiębiorstw, których pracownicy nas ignorują, nie są w stanie odpowiedzieć na nasze pytania lub odsyłają nas z działu do działu. Leasing samochodu oznacza współpracę, która potrwa średnio 4-5 lat. Jeśli leasingodawca irytuje nas jeszcze przed podpisaniem umowy, nie to jest to najlepsza prognoza na przyszłość.

 

Dobra opinia

Dostępne na temat leasingodawcy informacje trzeba selekcjonować – to prawda, że w internecie znajdziemy mnóstwo materiałów dotyczących wszystkich działających na rynku podmiotów, jednak wiele z nich po prostu mija się z prawdą. Z zasady nie warto np. podpierać się wyłącznie wpisami na forach, bo opinie negatywne często są tworzone przez konkurencję.

Gdzie wobec tego szukać rzetelnych opinii? Są dwie możliwości – po pierwsze czasopisma i portale branżowe (choć tylko pod warunkiem, że nie są finansowane przez firmy leasingowe), po drugie – znajomi, którzy korzystali z usług danej firmy.

 

Stabilność

To prawda, że oferty firm, które dopiero niedawno pojawiły się na rynku, są często bardzo atrakcyjne finansowo, jednak trzeba w tym miejscu jeszcze raz przypomnieć, że leasing samochodu trwa średnio kilka lat, a w kontekście tak długiego okresu stabilność podmiotu okazuje się znacznie bardziej istotna niż cena. Nie chodzi tu nawet o to, że nowe firmy czasami znikają z rynku równie szybko, jak się pojawiają, co może doprowadzić do zamieszania w kwestii własności leasingowanego samochodu, ale o to, że doświadczone podmioty o ugruntowanej pozycji mają wypracowane przez lata procedury postępowania z klientem, z firmami ubezpieczeniowymi, własne sieci naprawcze i w związku z tym współpraca z nimi przebiega bezproblemowo.

Jeśli spokój i rzetelność są dla nas ważniejsze niż cena – lepiej będzie wybrać leasing samochodu w firmie o ugruntowanej pozycji.

2 thoughts on “Leasing samochodu – doradzamy, jak wybrać dobrego leasingodawcę”

  1. Warto wiedzieć dużo o leasingach. Ostatnio temat jest głośny i dzięki temu artykułowi wiem jak podjąć odpowiednią decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.