Najlepsze marki samochodowe w Japonii – Honda

[REKLAMA]

Nie da się ukryć, że japoński rynek motoryzacyjny jest bardzo popularny również wśród Europejczyków. Na Stary Kontynent dociera wiele aut z Kraju Kwitnącej Wiśni i mają one wysokie oceny. Od wielu lat słyszymy o japońskiej niezawodności. W ten trend wpisuje się również Honda, która jest ważnym koncernem w Japonii, tuż obok Toyoty, Mazdy, Infiniti, Lexusa, Mitsubishi, Nissana, Suzuki czy Subaru.

The Power of Dreams

Motto Hondy („The Power of Dreams”) oznacza  „potęgę marzeń”. Doskonale symbolizuje to, jak japoński koncern podchodzi do wyzwań, a robi to już od bardzo dawna. Firma powstała bowiem w 1946 roku, a jej założycielem był Soichiro Honda.

Początkowo Honda produkowała rowery z silnikiem, następnie przyszedł czas na motocykle. Pierwszym samochodem w ofercie Hondy był lekki samochód dostawczy – Honda T360, a miało to miejsce w 1963 roku.

Dziś Honda to jedna z najpopularniejszych marek motoryzacyjnych w Japonii i na świecie. Do modeli wyprodukowanych przez ten koncern motoryzacyjny, z których wiele wciąż jest dostępnych na rynku, należą między innymi: Honda Civic, Honda Acura, Honda Accord, Honda Legend, Honda Jazz, Honda CRV, Honda HRV, Honda CRX czy Honda NSX.

Oczywiście nie możemy też zapominać o motocyklach. Jeśli to miejskie dwukołowce, między innymi są to następujące modele: Honda Shadow, Honda Varadero i Honda Hornet. Wśród motocykli wyścigowych wyróżniamy m.in. Hondę CBR czy Hondę NSR. W końcu to również motocykle  o przeznaczeniu turystycznym (m.in. Honda Gold Wing).

Własna Honda – nowa czy używana?

Zakup nowego samochodu z salonu to zawsze wydatek rzędu przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych, choć to kwota wystarczająco na auto małe i słabo wyposażone. Najlepiej, jeśli dysponujemy większym budżetem. Jako że wielu nie może sobie pozwolić na auto z salonu, szukamy go na rynku wtórnym. Nie inaczej jest w przypadku samochodów od Hondy.

Trzeba też w tym miejscu sprawiedliwie dodać, że w Polsce nowe samochody z salonu kupują między innymi wyłącznie przedsiębiorcy. Obecnie nawet 7 na 10 nowych aut trafia właśnie do firm.

Jednak zakup auta z drugiej ręki wcale nie oznacza, że musimy martwić się sfałszowanym przebiegiem, usterkami technicznymi i wypadkową przeszłością pojazdu. Nie będzie takich problemów, jeśli zdecydujmy się na auto z właściwego kanału sprzedaży.

Wystarczy, że postawimy na auto od dealera. Jest to możliwe również wówczas, kiedy interesuje nas samochód marki Honda. Jeśli będzie to sprawdzony dealer, Honda na pewno będzie autem w dobrym stanie technicznym, bezwypadkowym i o sprawdzonym przebiegu. Jako że do dealerów przy salonach samochodowych swoje auta często oddają przedsiębiorcy, którzy brali je w leasing, mamy wówczas pewność, że były one serwisowane w ASO. Dla zachowania gwarancji większość właścicieli decyduje się bowiem na naprawy w serwisie.

Taki dealer Hondy będzie więc dobrym wyborem dla osoby prywatnej szukającej sobie na rynku wtórnym, ale i dla przedsiębiorcy. Mimo iż nie są to auta salonowe, wciąż są na tyle nowe, że bez trudu można je leasingować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.