Rajdy WRC

[REKLAMA]

Sporty motorowe są jednymi z najpopularniejszych na całym świecie. Rok rocznie przyciągają tysiące, jeśli nie miliony fanów. Na wyścigi i rajdy samochodowe ściągają kibice z odległych krańców świata, po to tylko, aby zobaczyć swoich idoli w akcji. Jak zaczęła się historia WRC i jakie nazwiska związane z tym sportem warto znać?

Rajdy WRC – jak to wszystko się zaczęło?

WRC to skrót od World Rally Championship, czyli Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Świata. Rajdy samochodowe zaczęto organizować już niemalże od początku boomu motoryzacyjnego. Jednak dopiero lata siedemdziesiąte ubiegłego wieku przyniosły przełom. To właśnie w tym czasie zaczęto prowadzić klasyfikację ogólną na podstawie kilkunastu rajdów odbywających się na całym świecie. Każdego roku liczy się punkty zdobyte w kilkunastu rajdach – najczęściej jest ich ok. 15 w ciągu roku. W tym roku odbędzie się 13 rajdów, z czego ostatnie dwa na przełomie października i listopada.

Na początku klasyfikacja dotyczyła jedynie konstruktorów samochodów i to im przyznawane były tytułu. Dopiero kilka lat później klasyfikacja zaczęła obejmować również kierowców, którzy zaczęli walczyć o tytuł mistrza świata rajdów samochodowych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o historii rajdów samochodowych oraz innych sportów motorowych zajrzyj na stronę www.motorsport.info.pl.

Kto jest największą gwiazdą World Rally Championship?

Nazwisk, które są związane z WRC i które warto znać jest wiele. Na czoło wysuwa się tutaj przede wszystkim Sebastién Loeb, który w swojej karierze kierowcy rajdowego pobił wiele rekordów i jak na razie jest niepokonany. Na swoim koncie ma aż 9 tytułów mistrza świata oraz 78 indywidualnych zwycięstw. Na drugim miejscu pod względem ilości zdobytych tytułów mistrza świata znajduje się Juha Kankkunen, zaś pod względem indywidualnych zwycięstw Sebastién Ogier. Warto tutaj wspomnieć również o Colinie McRae, który jest jedną z legend sportów motorowych, którego nazwiskiem sygnowana jest seria gier rajdowych na konsole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.