Bezpieczeństwo na drodze to podstawa

[REKLAMA]

Kto z nas nie próbował chociaż raz driftu na ośnieżonym parkingu? Kto nie ćwiczył poślizgów kontrolowanych podczas kursów prawa jazdy? Trzeba jednak uświadomić sobie jedno – takie sztuczki nalezą do ryzykownych, a ryzyko te jeszcze dodatkowo wzrasta, jeśli opony, na których jeździmy nie spełniają wymogów co do warunków na drodze. Mówiąc wprost – kiedy opony letnie służą nam nawet podczas zimy. A wiadomo, że jak sama nazwa wskazuje, zima to czas na opony zimowe. Więc jeśli jesteś kierowcą, któremu bezpieczeństwo na drodze nie jest obojętne, to ten tekst jest skierowany właśnie dla ciebie.

Kiedy czas na wymianę opon?

W Polsce nie ma ustawowego czasu, kiedy opony należy mienić na opony zimowe. Jednak każdy kierowca mniej więcej wie, kiedy można spodziewać się pierwszych przymrozków, kiedy pogoda może spłatać nam psikusa. Przyjęło się, że przed wyjazdami na groby podczas Wszystkich Świętych większość kierowców opony ma już zmienione. W związku z tym są większe kolejki u wulkanizatorów, trudniej dostępne od ręki są również opony zimowe. Dlatego warto zakupić je za pośrednictwem Internetu ? oczywiście ze sprawdzonych źródeł.

Gdzie można kupić opony?

Prym w sieci wiedzie serwis Allegro, gdzie kupić można wszystko, w tym również ogumienie do samochodu. Zakup za pośrednictwem tej platformy jest często nie tylko łatwiejszy dla klientów, ale również korzystniejszy ze względów finansowych. Wiele osób docenia zakupy internetowe za to, że można ich dokonać nie wychodząc z domu. Co więcej, można ich dokonać nawet nie mając pieniędzy… Brzmi dziwnie? A nie powinno. W Allegro bowiem istnieje opcja rozłożenia zakupu na raty. Nie dość, że są one korzystnie rozłożone dla klienta, to jeszcze bardzo często, jeśli chodzi o opony zimowe, to są to raty 0%. A najważniejsze, że można je załatwić całkowicie zdalnie, bez konieczności wizyty w żadnym banku.

Im więcej kupujesz, tym mniej płacisz

Wiadomo, że zakup kompletu opon zimowych to niemały wydatek. No chyba, że ma się na swoim koncie allegro Monety. To wirtualna gotówka, którą otrzymuje się za zakup specjalnie oznaczonych produktów. W ten sposób zbiera się kupony rabatowe, co koniec końców przekłada się na obniżenie ceny danego produktu. Dzięki temu opony nie będą już tak dużym obciążeniem finansowym.

Wybór przede wszystkim

Najważniejszą kwestią jednak jest to, że w jednym miejscu znaleźć można oferty wielu producentów takiego asortymentu jak opony zimowe. Mowa zarówno o firmach z wyższej jak i niższej półki. Można zdecydować się na opony nowe lub używane – wszystko jest do uzgodnienia, co jest kolejnym walorem zakupów przez Internet. A teraz koniec czytania i czas zamawiać opony zimowe, bo 1 listopad tuż tuż.

4 thoughts on “Bezpieczeństwo na drodze to podstawa”

  1. Dla mnie osoby które nie wymieniają opon na zimę to nie tylko samobójcy ale również potencjalni zabójcy na drodze. Nawet używane opony z dobrej jakości bieżnikiem zapewniają lepszą przyczepność zimą i zmniejszają prawdopodobieństwo kolizji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.