Części do samochodu – oryginalne czy zamienniki?

[REKLAMA]

Właśnie Twój samochód ciężarowy się popsuł? Bez niego ani rusz. W końcu to narzędzie Twojej pracy. Pytanie – jakie części najlepiej wybrać?

Naprawa samochodu, zwłaszcza ciężarowego wydaje się być niemałym wydatkiem. Z drugiej strony nie do końca chodzi o to, aby zrobić coś dla zasady, ale naprawa usterki faktycznie ma być trwała. Oczekujemy, że wmontowane części szybko się nie zużyją i posłużą na długi czas.

Odwieczny dylemat

Przed wyborem pomiędzy oryginalnymi częściami a zamiennikami stoi właściwie każdy, kto spotkał się z koniecznością naprawy auta. W przypadku samochodów ciężarowych jest trudniej, ponieważ te części są znacznie droższe niż w przypadku tych do samochodów osobowych. Mimo to oryginalne części i tak są znacznie droższe od zamienników. Różnica w cenie wynosić może nawet ok. 60%! Błędem jest uznawanie ich za gorsze. To powszechne przekonanie nie jest tak naprawdę niczym uzasadnione. W przypadku oryginałów płacimy również za markę. Same części jak i ich opakowania są sygnowane logiem danej firmy. A to kosztuje. W przypadku zamienników nie jest prawdą stwierdzenie, że posiadają one skrócony czas eksploatacji. Wiele z tych części produkowanych jest na tych samych liniach montażowych, co oryginały, z tych samych materiałów. Różnicą jest jedynie to, że nie są one opatrzone wspominanym już logiem firmowym.

Uwaga na podróbki

Jedynie, czego powinniśmy się wystrzegać to tzw. podróbki. Prawdą jest, że obecnie nie ma właściwie rzeczy, której nie udałoby się podrobić. Dlatego niekiedy trudno uniknąć „wpadki”. Zazwyczaj są to części, które faktycznie kuszą niską ceną, ale nie posiadają żadnych certyfikatów. Ich wytrzymałość jest niekiedy nawet kilkakrotnie niższa niż produktów oryginalnych i zamienników.

Jak nie dać się oszukać?

To może być naprawdę trudne, jednak w tym przypadku z pewnością pomoże rozeznanie. Zanim zdecydujesz się na zakup części. Popytaj znajomych, którzy być może posiadają wiedzę w tym temacie, poszukaj informacji w Internecie i specjalistycznych czasopismach.

Zapytaj eksperta

Niekiedy nie mamy czasu na dokładnie przyglądanie się sprawie. Samochód nie działa, czas nagli, więc nie możemy pozwolić sobie na długie szukanie części. Wówczas najlepiej zapytać profesjonalistów, np. http://transtir.pl/. Firma ta zajmuje się nie tylko sprzedażą części oryginalnych i zamienników do samochodów ciężarowych, ale również doradztwem. Specjaliści z pewnością pomogą Ci wybrać odpowiednie części. Dzięki temu unikniesz kłopotów, a zyskasz szybką i profesjonalną obsługę.

2 thoughts on “Części do samochodu – oryginalne czy zamienniki?”

  1. @mikołaj, masz rację. ale czasem taka jest przebitka ze szkoda gadac. np z delphi, jakos bardzo porownywalna, ta sama metoda tworza czesci, ale jednak od oryginalu sporo tansze, a to dlatego ze nie maja znaczka producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.