Używane auto z gwarancją

[REKLAMA]

Samochody używane cieszą się w naszym kraju niesłabnąca popularnością. Jakkolwiek wielu jest miłośników lśniących od nowości aut prosto z salonu, wielu z nas nie do końca potrafi zaakceptować fakt, że znacznie tracą one na wartości zaraz po wyjechaniu od dealera. Jakkolwiek teksty pokroju 'Niemiec płakał…’ i tym podobne na stałe weszły już do kanonu popularnych żartów, używane auto to często doskonały zakup – pod warunkiem spełnienia kilku warunków.

Samochody używane z gwarancją

Wiele salonów samochodowych – i nie tylko – zajmuje się także odkupowaniem aut od swoich Klientów, często przyjmując je w rozliczeniu przy zakupie przez nich nowego wehikułu. Po dokonaniu szczegółowego przeglądu i odświeżenia pojazdu, przeznaczany on jest do sprzedaży. Jest to nie jako pośrednie rozwiązanie, pozwalające mieć pewność, że nabywany przez samochód jest sprawny technicznie, nie posiada też żadnych wad ukrytych, przekręconego licznika czy na przykład nie jest zespawany z kilku innych.

Istnieje ponadto wiele firm, które w ramach swojej działalności oferują używane samochody w dobrym stanie. Co więcej, używane auto zakupione w jednym z takich miejsc zazwyczaj objęte jest gwarancją, dzięki czemu możemy byś spokojni i nie zastanawiać się, czy nasz dopiero co zakupiony pojazd nie odmówi posłuszeństwa po przejechaniu pierwszego tysiąca kilometrów a najbliższe badanie techniczne nie skończy się odebraniem dowodu rejestracyjnego. Miejmy jednak na względzie, że w przypadku zakupu auta od osoby prywatnej takie sytuacje to też margines a używane samochody w dobrym stanie to z pewnością nie jest żaden Święty Graal.

Na to warto zwrócić uwagę

Wielu kupujących przykłada dużą wagę do kraju pierwszej rejestracji Pojazdu i liczby poprzednich właścicieli. Warto to sprawdzić i poprosić o wszystkie dokumenty związane z historią serwisową auta – będziemy mieli potwierdzenie tego, czy samochód był odpowiednio serwisowany oraz czy jego naprawy, jeżeli takie miały miejsce, odbywały się tak jak należy. Samochody używane z gwarancją lub bez niej to z pewnością zakup, który wymaga odpowiedniego podejścia do sprawy. Warto choćby sprawdzić historię wypadkową pojazdu na podstawie numeru VIN (Vehicle Identification Number). Jeżeli sami nie mamy do tego smykałki, warto też poprosić zaufanego mechanika aby razem z nami obejrzał i ocenił pojazd.

Jakim autem można jechać sto na godzinę na dwójce? Ano służbowym. To stwierdzenie ma jednak coraz mniejsza rację bytu, po pierwsze, pracodawcy bardzo często wprowadzają kary finansowe dla pracowników, którzy niedostatecznie dbają o powierzone im firmowe pojazdy lub notorycznie powodują wypadki i kolizje. Po drugie, sami pracownicy zdają sobie przecież sprawę, że fakt, iż to nie oni ponieśli koszt zakupu auta nie zwalnia ich z odpowiedzialności. Takie porzekadło pada więc najczęściej z ust tych, którzy nigdy samochodu służbowego nie posiadali. Decydując się zatem na zakup samochodu, który jeździł jako auto flotowe w firmie, musimy nastawić się na duży przebieg ale też i skrupulatnie prowadzoną dokumentację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.