Folia winylowa na samochód – po co się ją stosuje i u kogo się sprawdzi?

[REKLAMA]

W ostatnich latach oklejanie samochodów folią winylową staje się coraz popularniejsze wśród fanów motoryzacji. Jest to prosty i stosunkowo niedrogi sposób na całkowitą zmianę koloru auta, zabezpieczenie jego elementów szczególnie podatnych na uszkodzenia i zarysowywanie, a także możliwość takiego zakamuflowania samochodu, że nie będzie on zwracał na siebie uwagi.

Zmiana koloru auta

Fani rozmaitych modyfikacji swojego auta często sięgają po folię winylową. Pozwala ona na całkowitą lub częściową zmianę koloru samochodu. Co ważniejsze, w każdej chwili można ją zdjąć i przywrócić pierwotny kolor auta. Folia winylowa  na samochód zabezpiecza także lakier przez powstawaniem rys i innych uszkodzeń. Dostępna jest w wielu kolorach, każdy miłośnik motoryzacji znajdzie więc odcień, który przypadnie do jego gustu oraz indywidualnych preferencji. Jedynym jej mankamentem jest dość duża trudność w montażu, szczególnie jeśli chcemy pokryć nią cały samochód. W takim przypadku, aby rezultat był satysfakcjonujący, warto jest zwrócić się z tym zadaniem do wyspecjalizowanej firmy, która nie tylko doradzi rodzaj folii winylowej odpowiedni dla nas i naszego auta, ale przede wszystkim zajmie się jej profesjonalnym montażem. Jeśli natomiast sami kupujemy folię, pamiętajmy aby wybierać produkty markowe i dobrej jakości, które gwarantują trwałość koloru oraz jego odporność na działanie promieni słonecznych nawet przez 10 lat.

Zabezpieczenie nadwozia przed uszkodzeniami mechanicznymi

Istnieje wiele metod, które zabezpieczają elementy nadwozia samochodu przez zarysowaniami, a także uszkodzeniami mechanicznymi. Należy do nich m. in. regularne woskowanie. Metoda ta dobrze chroni lakier przed utratą koloru i matowieniem. Nie zabezpiecza go jednak przed uszkodzeniami mogącymi powstać od uderzenia kamieni czy owadów podczas szybkiej jazdy. Właśnie w takich przypadkach dobrze sprawdzi się folia winylowa. Za jej pomocą zabezpiecza się szczególnie narażone na powstawanie odprysków i uszkodzeń elementy nadwozia auta. Szczególnie polecana w tym przypadku jest folia winylowa bezbarwna. Jej zastosowanie zaleca się szczególnie tym z kierowców, którzy podróżują z dużą prędkością oraz regularnie korzystają z autostrad lub dróg szybkiego ruchu. Zastosowanie folii winylowej jest idealnym rozwiązaniem, które pozwala zaoszczędzić na lakierowaniu podniszczonego nadwozia samochodu.

Kamuflaż samochodu

Innym zastosowaniem folii winylowej jest wykonanie kamuflażu auta. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane osobom, które często wyjeżdżają poza miasto i muszą zostawić samochód np. w lesie. Nowe i drogie auto to niestety często smakowity kąsek dla złodziei i wandali. Aby nie ryzykować więc jego uszkodzenia, można zastosować folię winylową do kamuflażu. Dzięki jej zainstalowaniu nasz samochód będzie praktycznie niewidoczny na tle otoczenia, w którym go zostawimy. Dodatkowo, folia kamuflażowa posiada wszystkie właściwości folii winylowej, jest więc doskonałą ochroną przez uszkodzeniami mechanicznymi dla samochodu, które często powstają podczas wyjazdów do lasu lub na łono natury. Jej kolor dobierany jest na podstawie dominującej kolorystyki otoczenia, w którym będzie stało auto.

1 thought on “Folia winylowa na samochód – po co się ją stosuje i u kogo się sprawdzi?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.