Jak przestawić iglicę w gaźniku 4t

[REKLAMA]

A więc wiele użytkowników zadaje proste pytanie odnośnie iglicy- Jak ją ustawić i jak się nią reguluje dawkę mieszanki. W tym poradniku pokażę jak tego uczynić. Oczywiście nie jest to nic trudnego :)

1. Aby dostawać się do iglicy, wyjmujemy w skuterze siedlisko ( aby mieć lepszy dostęp do gaźnika) Naszym oczom ukazuje się widok gaźnika, który po demontażu wygląda tak


2. Musimy odkręcić dekielek gaźnika, odkręcając dwie śrubki zaznaczone powyżej. Po wykonaniu tej czynności ukazuje nam się taki widok:

3. Aby dostać się do samej iglicy musimy wyjąć widoczną na zdjęciu powyżej czarną membranę, wraz ze sprężynką i naszą szukaną iglicą. Całość wygląda tak:

4.W środku membrany znajduje się najczęściej biały plastik, który przy pomocy śrubokręta krzyżakowego łatwo można wykręcić. Po wyjęciu tego plastiku iglica powinna łatwo wyskoczyć. Sama iglica z zawleczką wygląda tak:

Regulacja iglicy odbywa się poprzez zmienienie położenia zawleczki na inny rowek. Dodatkowo pamiętajmy że im zawleczka niżej tym skuter dostaje więcej mieszanki.
Idealnie obrazuje to zdjęcie:

W razie jakichkolwiek pytań, proszę pisać posty pod poradnikiem bądź też pisać na priw :)
Proszę też nie pisać komentarzy typu- Każdy głupi to wie, tylko że dużo osób jednak oto pyta.

Więcej: http://www.skutery-forum.pl/poradnik-jak-przestawic-iglice-w-gazniku-4t-vt10945.htm

1 thought on “Jak przestawić iglicę w gaźniku 4t”

  1. Witam mam prośbę o pomoc. Dziś probowalem zdjąć blokadę z routera bassa 50 i gdy zdjalem wieczko od gaźnika niechybnie spadła mi cala membrana sprężyna ten plastik w środku. Probowalem to ułożyć po koleji lecz chyba mi to nie wyszło na dobre gdyż skuter nie odpala a jeżeli mu się uda odpalić to nie ruszy gdyż nie ma obrotów. Cos sknocilem proszę o pomoc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.