Kredyt gotówkowy czy leasing – jak kupić samochód bez środków własnych?

[REKLAMA]

Każdy z nas czasem staje przed problemem, jakim jest zakup nowego sprzętu, który jest nam niezbędny do codziennego funkcjonowania. Niestety, niezależnie od tego, czy mówimy o sprzęcie komputerowym czy samochodzie, może okazać się, że taki wydatek zdecydowanie przekroczy nasz domowy budżet. Wówczas z pomocą mogą przyjść oferowane przez banki kredyty gotówkowe. Jednak obecny rynek tego typu usług oferuje nam wiele różnych sposobów kredytowania, z których każdy zawieranych jest na innych warunkach, charakteryzuje się innym oprocentowaniem czy prowizją. Jak więc znaleźć formę kredytowania, która nie tylko w pełni zaspokoi nasze potrzeby, ale przede wszystkim będzie nas najmniej kosztować?

Wszystko zależy od tego co planujemy kupić. Dzisiaj zakładamy, że będzie to wydatek rzędu kilku dziesięciu tysięcy złotych – chodzi oczywiście o nowy samochód.

Kredyt gotówkowy – wady i zalety

Ta forma kredytowania jest przede wszystkim szybka i łatwa do uzyskania, o ile możemy pochwalić się w miarę jasną zdolnością kredytową. Niestety, jest ona oceniana inaczej w każdym banku, warunki i procedury dostosowywane są indywidualnie do każdego klienta, a na ich podstawie przyznaje (bądź też odmawia się) kredytu gotówkowego. Warto pamiętać, że różne placówki, to różne oprocentowanie i prowizje – dlatego też, jeżeli nie chcecie tracić czasu na wizyty w kilkunastu bankach, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z internetowych porównywarek kredytowych, dzięki którym w kilka chwil znajdziecie najkorzystniejsze dla siebie oferty kredytowe.

Kredyt gotówkowy (oferty kredytów gotówkowych), to szybkie pieniądze, które po przyznaniu możemy wykorzystać w dowolny dla siebie sposób, który nie będzie podlegał późniejszej kontroli ze strony placówki kredytodawcy. Trzeba jednak pamiętać, że wiążące się z nim opłaty, są znacznie wyższe niż w pozostałych formach kredytowania.

A może spróbować leasingu?

To jedna z najciekawszych form kredytowania. Dzięki leasingowi, możemy korzystać z danego dobra materialnego czy też intelektualnego, które oficjalnie należy do leasingodawcy w zamian za ustalone wcześniej, ratalne opłaty leasingowe. Od tego jaką formę leasingowania wybierzemy, zależeć będzie czy po zakończeniu okresu umowy, będziemy mieli możliwość odkupienia, bądź zachowania danego dobra.

Leasing jest jedną z najtańszych form kredytowania, głównie ze względu na fakt, że leasingowane przez nas dobro, jest dodatkowym zabezpieczeniem spłaty zadłużenia.

Podsumowując

Jeżeli planujecie kupić auto, najlepszym rozwiązaniem wydaje się właśnie leasing. Dzięki takiemu rozwiązaniu, będzie mogli korzystać z samochodu przez określony czas, płacąc określone opłaty, a po zakończeniu takowej umowy zwyczajnie zawrzeć nową,  na nowych warunkach z nowym samochodem.

2 thoughts on “Kredyt gotówkowy czy leasing – jak kupić samochód bez środków własnych?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.