Samochód dostawczy z wypożyczalni – korzystne rozwiązanie dla firm

[REKLAMA]

Aby firma dobrze prosperowała, konieczne jest przede wszystkim odpowiednie zarządzanie funduszami. Zadanie to nie należy do najłatwiejszych. Brak inwestycji powoduje, że firma się nie rozwija, natomiast zbyt nagłe inwestowanie może doprowadzić do bankructwa przedsiębiorstwa – na zwrot poniesionych kosztów trzeba bowiem niekiedy czekać całymi miesiącami. Dlatego funduszami firmy należy bardzo rozsądnie rozporządzać. Jednym ze sposobów na duże oszczędności, a jednocześnie duże korzyści, jest możliwość wypożyczenia samochodów.

Samochód nie musi być własnością przedsiębiorcy

Właściciele firm działających w branżach, w których konieczne jest wykorzystywanie samochodów, wcale nie muszą decydować się na ich zakup. Obecnie na rynku bardzo popularne są różne formy wypożyczania samochodu. Zalicza się do nich leasing, ale też wynajem samochodu, który może być krótkoterminowy, średnioterminowy oraz długoterminowy. Okazuje się, że wielu przedsiębiorców jest zainteresowanych wynajmem samochodu – dużą popularnością cieszy się zwłaszcza taka wypożyczalnia samochodów dostawczych, która oferuje naprawdę korzystne warunki.

Wypożyczalnia samochodów – kiedy przedsiębiorca powinien z niej skorzystać?

Wynajem aut przeznaczony jest dla wszystkich tych osób, które w danym momencie potrzebują samochodu – czy to dla celów prywatnych czy biznesowych. Przedsiębiorca powinien zdecydować się zatem na możliwość wynajmu w sytuacji, kiedy po pierwsze, potrzebuje samochodu, a po drugie, jest to dla niego działanie opłacalne. Najczęściej na wynajem decydują się przedsiębiorcy którzy:

– dopiero rozkręcają swój pierwszy biznes i nie są pewni, czy inwestycja w ogóle się opłaci. Nie mają również dużych możliwości finansowych. Możliwość wypożyczenia samochodu jest zatem bardzo kusząca, ale też rozsądna;

– wprowadzają nowe usługi i badają rynek, który przecież wcale nie musi być dla nich przyjazny. Inwestowanie w coś niepewnego nie jest rozsądne  -wynajem samochodu sprawdza się więc idealnie;

– nie maja funduszy na zakup samochodów z powodu przestojów w płatnościach, gorszego okresu spowodowanego sezonowością, przejściowymi kłopotami. Może zdarzyć się również, że samochód wykorzystywany w firmie po prostu się popsuł – wynajem to wtedy dobre rozwiązanie;

– oferują usługi sezonowe i wiedzą, że po kilku miesiącach dobrej passy, znów przyjdą gorsze miesiące, w których samochód dostawczy będzie używany tylko w wyjątkowych sytuacjach lub wcale – kupno samochodu byłoby w takiej sytuacji zwykłym marnowaniem pieniędzy, które mogą przecież przydać się w rozwoju innych działów.

W każdej z ww. sytuacji, wynajem aut jest jak najbardziej uzasadniony. Wpływ na chętne wypożyczanie pojazdów mają z całą pewnością korzystne oferty, możliwość przygotowania indywidualnych ofert oraz elastyczne podejście do klienta biznesowego. Nie ma wątpliwości, że wynajem samochodów będzie się wciąż rozwijał. Obecnie dobre wypożyczalnie prężnie działają w całej Polsce, lecz, jak można się domyślać, najwięcej jest ich w największych miastach tj. Warszawa, Kraków, Gdańsk, czy Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.