BDF – idealne rozwiązanie dla branży transportowej

[REKLAMA]

Obecna sytuacja branży transportowej stawia wiele wyzwań przed producentami i przewoźnikami. Do codziennych problemów właścicieli firm należą opóźnienia w łańcuchach dostaw, ograniczona dostępność surowców czy braki wśród kierowców. Odpowiedzią na to mogą być zabudowy BDF.

Co to jest BDF?

Zestaw BDF, czyli nadwozie wymienne razem z podwoziem kontenerowym i ciągnikiem siodłowym tworzą rozwiązanie stosowane w transporcie intermodalnym. Nadwozie wymienne przystosowane jest do szybkiego i prostego demontażu – do samodzielnego wykonania przez odpowiednio przeszkolonego kierowcę. 

Zalety zestawów BDF 

Przewóz ładunków za pomocą dostosowanych do tego samochodów ciężarowych spełnia kluczową rolę w łańcuchach dostaw opartych na transporcie intermodalnym. Wybór odpowiedniego rozwiązania pozwala na łatwe przekazanie ładunku w dalszą morską lub lotniczą drogę.

Oszczędność czasu 

Kierowca po dostarczeniu ładunku nie musi oczekiwać na rozładunek. Może od razu ruszyć w dalszą drogę z kolejnym kontenerem, co zmniejsza czas jego oczekiwania.  

Przystosowanie do różnych branż 

Zabudowy BDF znajdują zastosowanie zarówno w tradycyjnych branżach, jak i tych nowych związanych np. z e-commerce.  

Oszczędność paliwa 

Kontener BDF najczęściej wykonywany jest ze stali, jednak często ma on relatywnie niską masę własną. Pozwala zmniejszyć to wagę pojazdu, a w efekcie zmniejsza zużycie paliwa.

Mobilna flota 

Dużą zaletą zestawów BDF jest także możliwość zmniejszenia ilości posiadanych w firmie ciągników siodłowych. Na jeden zestaw – samochód z przyczepą – może przypadać od kilku do kilkunastu nadwozi wymiennych BDF.  

Mobilny magazyn 

Wolnostojący kontener może spełniać również rolę tymczasowego magazynu dla przewożonych towarów. 

Ekologiczne podejście 

Zastosowanie zestawów BDF w firmie ma również pozytywny wpływ na aspekt ekologiczny. Nadwozia wymienne przyczyniają się do wyeliminowania pustych przejazdów, które w ostatnich latach stały się zwiększającym problemem dla firm i środowiska. 

Wybór odpowiedniej rozwiązania dla firmy 

Niezależnie od obsługiwanej branży i przewożonych ładunków warto zastanowić się nad rozszerzeniem floty na zestawy BDF. Mogą one stać się nieocenionym wsparciem w prowadzeniu przedsiębiorstwa i w konsekwencji oddechem dla portfela. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.