Auto z wypożyczalni vs auto na minuty – co jest korzystniejsze?

[REKLAMA]

Chcesz wynająć samochód w Warszawie albo w Poznaniu? Teraz możesz zrobić to nie tylko w rozliczeniu dobowym, ale również na minuty!

Wynajem auta najczęściej jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż korzystanie z taksówek. Wypożyczony pojazd jest tańszy w użytkowaniu i daje nam więcej swobody, gdy nie mamy dostępu do własnego.

Przez długi czas możliwy był tylko wynajem samochodów odbywający się w tradycyjny sposób – w wypożyczalniach aut, w których podstawową jednostką rozliczeniową była doba. Teraz jednak do wyboru mamy także jeszcze jedną opcję, a mianowicie car-sharing, czyli wynajem auta na minuty. Co jest korzystniejsze?

Auto z wypożyczalni

Tradycyjne wypożyczalnie samochodowe działają w niemalże każdej miejscowości. Znajdziemy je także w Warszawie oraz w Poznaniu. Jeśli chcemy wypożyczyć pojazd, po prostu udajemy się do takiego punktu i tam dokonujemy transakcji. Auto możemy otrzymać od ręki. Może być też podstawione w wybrane przez nas miejsce.

Koszt dobowego wynajmu samochodu zależnie od jego klasy to od około 70 do 300 złotych. Warto przy tym zwrócić uwagę, czy oferta obejmuje limit kilometrów – jeśli tak, za każdy ponadplanowy kilometr zapłacimy dodatkowo.

Auto na minuty

Z kolei car-sharing, czyli auta na minuty to usługa dość nowa. Prowadzi ją firma 4mobility z obsługująca Warszawę i Poznań. Wynajem aut od 4mobility jest bardzo łatwy i możemy zrobić wszystko przez smartfona – bez udawania się do wypożyczalni. Po prostu instalujemy aplikację i tworzymy na niej swoje konto klienta.

Wypożyczenie auta na minuty jest bardzo korzystne, ponieważ płacimy tylko za wykorzystany czas i przejechane kilometry, dlatego to najlepsza opcja, gdy nie potrzebujemy auta na dłużej. Wynajem aut od 4mobility jest też niedrogi – krótki dojazd będzie kosztował nas tylko kilka czy kilkanaście złotych, dlatego to usługa nawet tańsza niż Uber. Nie musimy ponosić przy tym dodatkowych kosztów, na przykład ubezpieczenia, paliwa.

Samochód rezerwujemy przez aplikację, otwieramy go także smartfonem i po dojeździe zamykamy go w aplikacji. Opłata pobierana jest wtedy bezgotówkowo z podpiętej pod nasze konto karty.

2 thoughts on “Auto z wypożyczalni vs auto na minuty – co jest korzystniejsze?”

  1. Myślę, że wynajem i wypożyczenie na minuty sprowadza się cenowo do tego samego. W momencie jeśli bierzemy auto na całą dobę to różnica cenowa może być nieduża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.