Kora kamienna – co to jest gnejs?

[REKLAMA]

Kora kamienna pochodzenia naturalnego to łupek kwarcytowy w kolorze srebrnym. Produkt doskonale sprawdza się jako materiał ściółkujący pod drzewami, żywopłotami i krzewami. Doskonale sprawdza się również jako uzupełnienie na rabatach, w skalniakach oraz na otwartych przestrzeniach wokół alejek i ścieżek spacerowych w ogrodzie. Kora kamienna świetnie tłumi chwasty w miejscach, gdzie należy ją zraszać, jest mrozoodporna i wytrzymała na warunki atmosferyczne (nie rozkłada się). Swoim wyglądem przypomina skórę tygrysa, ten kamień zachwyci niemal każdego. Kora kamienna jest surowcem pochodzenia naturalnego. Jest to skała, która została wydobyta spod ziemi, pokruszona i posortowana według wielkości kamieni, a następnie zapakowana w duże worki.

Zalety kory kamiennej – dlaczego kora kamienna jest idealna do ogrodu?

Kora kamienna jest szczególnie popularnym produktem kamiennym stosowanym jako środek poprawiający właściwości gleby. Znana jest jako kora kamienna, ponieważ ukryta jest pod ziemią, gdzie składa się z pokruszonych kamieni skalnych.

Jej ważną cechą jest to, że nie ulega naturalnemu rozkładowi, więc nie trzeba jej uzupełniać z upływem czasu.

Gnejs jest skutecznym produktem kamiennym, stosowanym jako kora kamienna na terenach zielonych. Hamuje wzrost chwastów i dzikiej roślinności, dzięki czemu mamy znacznie mniej pracy w ogrodzie.

Kora kamienna jest znacznie cięższa niż kora tradycyjna, dzięki czemu nie jest podatna na podmuchy wiatru. Co za tym idzie, nie musimy przejmować się dodatkowymi kosztami uzupełniania kory każdego roku. Dobrze komponuje się z innymi rodzajami kamienia. Kora kamienna nie wymaga intensywnej pielęgnacji i może być stosowana zarówno w ogrodzie, jak i w kamieniarstwie użytkowym czy artystycznym.

Istnieją produkty kamienne, które wyglądają jak kora kamienna, ale nie mają tych samych właściwości. Przed zakupem kory kamiennej należy dokładnie sprawdzić właściwości interesującego nas produktu. Dzięki korze kamiennej wiele osób tworzy pięknie wyglądające ogrody przydomowe, które przyciągają wzrok przechodniów i sąsiadów. Dzięki zastosowaniu kamieni ozdobnych, ogród wygląda na zadbany, wypielęgnowany i przysparza nam o wiele mniej pracy.

Kora kamienna jako wypełnienie rabat roślinnych

Kora kamienna jest bardzo popularna wśród ogrodników i pejzażystów do ściółkowania rabat kwiatowych. Kamień ten ma specjalny dekoracyjny wygląd, który można również łączyć z kamieniem przypominającym korę kamienną (na przykład trawertyn, łupek).

Kora gnejsowa doskonale chroni glebę przed chwastami i utratą wilgoci. Nie musimy się martwić, że zostanie zdmuchnięta przez wiatr – jest na tyle ciężka, że oprze się nawet silnym podmuchom.

Gnejsowa kora kamienna ma charakterystyczny wygląd, który dodaje estetyki miejscu, w którym się ją stosuje. Korę można śmiało łączyć z innymi rodzajami kamienia, szczególnie tymi o owalnych kształtach co również daje ciekawy efekt wizualny.

Jak układać korę kamienną – ile metrów kwadratowych kory kamiennej potrzebujemy?

Kora kamienna to świetny materiał – jest piękna, pomaga roślinom, nie gnije i nie trzeba jej dosypywać. Jednak to nie wszystko. Gnejs jest łupkiem, więc można wykorzystać go do różnych zadań. Z jego pomocą możemy brukować kwietniki.

Kora kamienna jest dość lekka, więc na metr kwadratowy zużyjemy jej znacznie mniej niż np. marmuru. Wystarczy posypać korę równomiernie na rabatach i gotowe. Tona kory kamiennej pokryje około 14?15 m2.

Kora kamienna należy do naturalnych materiałów kamiennych, co oznacza, że może być łączona z każdym innym rodzajem kamienia i daje ciekawy efekt wizualny. Kora kamienna ma szczególny wygląd, który zwraca uwagę każdego. Jej zgaszony kolor i kanciaste kształty tworzą bardzo unikalny styl, który sprawia, że miejsce, w którym jest zastosowana, wygląda bardziej stylowo i wykwintnie. Ponadto kora kamienna chroni glebę przed chwastami i utratą wilgoci. Nie jest surowcem drogim w porównaniu z innymi kamieniami ozdobnymi. Naprawdę warto zainwestować w korę kamienną do swojego ogrodu.

Artykuł powstał przy współpracy z hurtownią kamienia naturalnego https://kamienie-dekoracyjne.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.