Fotoalbum jako portfolio

[REKLAMA]

W branży fotografii oraz grafiki komputerowej ciężko jest istnieć bez dopracowanego i bogatego w ciekawe prace portfolio. Niezależnie od tego, jak dobre zdjęcia lub grafiki tworzy dany artysta, musi mieć także sposób na zaprezentowanie ich potencjalnemu klientowi. To jedyna droga, by ostatecznie przekonać go do skorzystania ze swoich usług. Dlatego tak ważne jest, by portfolio było dopracowane co do szczegółu, a przy tym by zostało wykonane z należytą starannością i najwyższą jakością. Te wszystkie, a także wiele innych korzystnych cech łączy w sobie fotoalbum, dlatego stanowi świetną propozycję dla tych, którzy poszukują sposobu, aby przez portfolio wyróżnić się spośród konkurencji.

Najwyższa jakość w trwałej formie

Podstawową zaletą fotoalbumu wykorzystywanego jako portfolio jest niezwykle wysoka jakość obrazów, które są w nim umieszczone. Obecnie najczęściej stosowaną techniką produkcji fotoalbumów jest naświetlanie zdjęć na wysokiej klasy papierze fotograficznym z użyciem lasera lub technologii LED. Zapewnia to przede wszystkim najwyższy stopień precyzji, doskonałe przejścia tonalne, ogromną paletę barw oraz rozdzielczość wręcz nieporównywalną z drukiem cyfrowym. Tak wykonany fotoalbum jest także stosunkowo niewrażliwy na starzenie (trwałość zdjęć naświetlonych na papierze fotograficznym wynosi co najmniej kilkadziesiąt lat), zaś sztywne karty i twarda oprawa sprawiają, że w dużym zakresie jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. To bardzo ważne w przypadku portfolio, ktoś często przekazuje się na pewien czas potencjalnemu klientowi – niestety nie zawsze są oni wystarczająco ostrożni, by nie narazić portfolio na pewne zagrożenia.

Idealne odwzorowanie

Większość spośród artystów oferujących swoje usługi zdjęciowe lub graficzne tworzy portfolio jako element swojej strony internetowej. Niewątpliwie ma to pewne zalety, zaś w dobie wszechobecnej łączności w Sieci jest wręcz koniecznością, by przetrwać na tym wysoce konkurencyjnym rynku. Jednak z drugiej strony, taki sposób prezentowania swoich prac to pewne ryzyko, ponieważ w zależności od rodzaju i ustawień monitora, zdjęcia i grafiki mogą prezentować się skrajnie różnie pod względem kolorów, kontrastu czy jasności. Jedyne, co pozostanie niezmienione, to kompozycja i treść zdjęcia, jednak dla bardzo wymagających klientów może to się okazać niewystarczające. Portfolio w postaci fotoalbumu sprawia, że zdjęcia są wywołane przy konkretnych ustawieniach, które łatwo dopasować. Dzięki temu za każdym razem będą wyglądać dokładnie tak samo i – co więcej – zgodnie z oczekiwaniami autora.

Estetyka i profesjonalizm

Wykorzystanie fotoalbumu jako portfolio ma jeszcze jedną zaletę. Fotoalbum jest bardzo estetycznym produktem, wykonanym z wyjątkową dbałością o detale. Umiejętnie zaprojektowany powoduje, że każdy oglądający zwraca uwagę na profesjonalizm twórcy oraz jego dbałość o własne prace, co może mieć duże znaczenie podczas wyboru wykonawcy zlecenia. Ponadto niektórzy z producentów oferują dodatkowe modyfikacje fotoalbumów, dodając do nich na przykład etui na płytę DVD lub pendrive, na których można umieścić pozostałe, nieujęte w portfolio prace.

Wszystkie wymienione wyżej zalety fotoalbumu sprawiają, że jest to świetny pomysł na realizację swojego artystycznego portfolio. Polecamy go wszystkim, którzy chcieliby urozmaicić prezentację swoich prac. Zapewniamy, że takie portfolio zrobi imponujące wrażenie na każdym potencjalnym kliencie oraz każdej innej przeglądającej je osobie.

Źródło
Artykuł powstał dzięki pomocy Zespołu serwisu www.DigitalAlbum.pl – oferującemu fotoalbumy, fotoksiążki, fotoobrazy i fotoupominki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.