Najlepsze prezenty dla fana podróży bezwysiłkowych

[REKLAMA]

Beztroska jazda po ścieżkach, chodnikach czy pustych ulicach, to dla wielu doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Bez większego wysiłku mogą oni bowiem zapomnieć o problemach dnia codziennego i poczuć słynny wiatr we włosach.

Oczywiście okaże się to możliwe wyłącznie w przypadku posiadania odpowiednich środków lokomocji. Ich wybór jest bardzo szeroki, co z pewnością ucieszy wszystkich, którzy zastanawiają się, co kupić swoim dzieciom, rodzeństwu, żonie, mężowi lub beztroskiemu kumplowi, który nie uznaje pieszego podróżowania.

Zakup konkretnego sprzętu musi jednak odbyć się w sposób przemyślany. Wybór pierwszego lepszego urządzenia może bowiem skończyć się źle i doprowadzić do zwrotu nietrafionego prezentu. Żeby więc nieco ułatwić Wam to zadanie, przygotowaliśmy kilka propozycji, które z pewnością przypadną do gustu niejednemu fanowi tak zwanych podróży bezwysiłkowych.

Deskorolki

Rozpoczynamy do niezwykle popularnego sprzętu, który pełni rolę podstawowego wyposażenie wszystkich miłośników skatingu. Zdać musimy sobie jednak sprawę, że deskorolki występują na rynku w wielu odmianach, które służą do różnych stylów jazdy. Zanim więc złożymy zamówienie, sprawdźmy, jaka ?decha? nas interesuje.

  • Jest to krótka i wąska deska, która wykorzystywana jest przede wszystkim jako środek transportu, nie pozwala bowiem na wykonywanie zbyt wielu ewolucji. Ze względu na swoją konstrukcję (znaczenie mają tu zwłaszcza niewielkie, miękkie kółka), pozwalają poruszać się po zróżnicowanych nawierzchniach, także pełnych mniejszych bądź większych nierówności. Co równie ważne, fiszka jest niewielka, dlatego bez problemu zmieści się do plecaka lub mniejszej torby. Występuje ona w wielu kolorach, dlatego bez problemu znajdziemy coś odpowiedniego.
  • Tym razem mamy do czynienia z deskorolką nieco większą, charakteryzująca się ciekawym kształtem, nawiązującym do wyglądu desek używanych przez surferów. Cruiser wyróżniają się doskonałą zwrotnością, dlatego przydadzą się do dynamicznych podróży po mieście – z łatwością ominiemy wiele przeszkód.
  • Jak sama nazwa wskazuje, jest bardzo długa, dzięki czemu gwarantuje doskonałą stabilność jazdy i przyczepność. Wszystko to sprawia, że wykorzystywana jest do zjazdów po pochyłym terenie. Jest to deska dla miłośników adrenaliny. Na rynku dostępne są również tak zwane mini-longboardy, który charakteryzują się nieco mniejszymi wymiarami, dlatego rozwijają mniejsze prędkości.
  • Specyficzny rodzaj deskorolki, który posiada kółka obracające się o 360 stopni. Jej nietypowy kształt pozwala na dosłowne ?surfowanie po ulicy?.
  • Deskorolki elektryczne. Redukują nasz wysiłek do minimum, wystarczy bowiem lekko się pochylić, by wprawić deskę w ruch. Tego typu urządzenia w ostatnim czasie zyskują na popularności, stając się często spotykanym środkiem transportu miejskiego.

Oczywiście możemy zdecydować się również na deskorolkę klasyczną, która pozwoli nie tylko podróżować, ale również wykonywać różnego rodzaju tricki i ewolucje.

Hulajnogi

Kolejny przydatny sprzęt, który na rynku występuje w kilku odmianach. Hulajnoga doskonale nadaje się do beztroskiego podróżowania w zatłoczonym i zakorkowanym mieście. Możemy zdecydować się na model pozwalający na poruszanie się po utwardzonych, asfaltowych nawierzchniach bądź specjalne hulajnogi, które poradzą sobie na gołej ziemi i nierównościach.

Najważniejszym elementem wydają się być oczywiście kółka. Musimy sprawdzić ich rozmiar (większe zagwarantują rozwijanie większych prędkości), a także twardość. Kółka miękkie (twardość od 74A do 82A) wykorzystywane są do jazdy rekreacyjnej, średniotwarde (83-86A) do poruszania się po asfalcie, natomiast kółka twarde (powyżej 86A) są kierowane do miłośników jazdy agresywnej i wykonywania tricków.

Jeżeli obdarowywana przez nas osoba nie odczuwa przyjemności z ciągłego odpychania się nogą, możemy zakupić hulajnogę elektryczną. Jest niezwykle komfortowa i pozwala podróżować po różnych nawierzchniach.

Rowery elektryczne

W ostatnim czasie dość znacząco zyskują na popularności, także w naszym kraju. Stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych środków komunikacji. Są również bardzo wygodne ? dzięki wbudowanemu silnikowi, pozwalają dotrzeć z punktu A do punktu B praktycznie bez żadnego wysiłku. Jeśli jednak zechcemy przypomnieć sobie, jak się jeździ na tradycyjnym rowerze, wystarczy zacząć pedałować.

Decydują się na zakup rowerów elektrycznych, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na wykorzystywane przez nich akumulatory (najlepsze okażą się litowo-jonowe). Najważniejszym parametrem będzie oczywiście pojemność akumulatora, na podstawie której możemy stwierdzić, jak długi dystans można przejechać na jednym ładowaniu. Niektóre rowery są w stanie pokonać nawet 100 kilometrów.

Warto sprawdzić również, czy rower możemy złożyć, a także jakie posiada wyposażenie dodatkowe. Mowa tu głównie o oświetleniu, zapięciu, błotnikach, koszykach oraz dzwonkach.

Rolki

Na koniec popularny od wielu lat sprzęt, który okaże się przydatny zwłaszcza w większych miastach. Rolki nie wymagają od nas specjalnego wysiłku, dlatego pozwolą pokonywać naprawdę długie dystanse. Doskonale przydają się również do budowania formy oraz jazdy wyczynowej.

Decydując się na zakup rolek, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich rodzaj. Na rynku znaleźć można bowiem modele typowo rekreacyjne, szybkościowe, agresywne, czyli pozwalające na pokonywanie różnych przeszkód i wykonywania wymyślnych tricków, a także hokejowe. Gdy wybierzemy rodzaj, musimy przeanalizować rozmiar i twardość kółek ? sprawa wygląda podobnie, jak w przypadku hulajnogi.

Wybór właściwego prezentu dla fana podróży bezwysiłkowych nie musi być trudny. Wystarczy jedynie zastanowić się, jaki dokładnie środek transportu lubi i zakupić odpowiedni model. Tych zaś na rynku jest całe mnóstwo. Możemy bowiem zdecydować się na sprzęty rekreacyjne, kierowane do osób początkujących, a także specjalne modele wyczynowe. Każdy z nich gwarantuje niebywałą swobodę podróżowania.

Tekst powstał we współpracy z trenujesz.pl

2 thoughts on “Najlepsze prezenty dla fana podróży bezwysiłkowych”

  1. Deskorolki elektryczne też ćwiczą mięśnie. Sprawdziłam! Ekscytująca rzecz – szczególnie dla młodzieży „

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.