Koszty związane z utrzymaniem motocykla

[REKLAMA]

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczyna się sezon na motocykle. Trzeba zatem przygotować nasz jednoślad do jazdy. Nie jest on bezobsługowy, musimy bardzo o niego dbać, co wiąże się oczywiście z kosztami. Na jakie wydatki trzeba się przygotować, wyjaśnię w dalszej części.

Akumulator to podstawa

Kiedy minęła już zimą i na zewnątrz wreszcie jest ciepło, nadszedł właśnie czas, aby rozpocząć jazdę motocyklem. Zanim to nastąpi, trzeba go dobrze przygotować do sezonu. Podstawową rzeczą jest sprawdzenie akumulatora, które w jednośladach nie są bardzo żywotne. Źródło prądu należy wymieniać co dwa sezony, na całe szczęście bateria nie należy do najdroższych rzeczy i jeśli nadszedł czas jego wymiany 100 złotych spokojnie wystarczy na zakup nowego. Należy również pamiętać o ubezpieczeniu OC, którego posiadanie jest obowiązkowe. Cena zależy od naszej historii, zniżek jakie posiadamy i pojemności silnika. Cena waha się od jakichś 60 złotych do kilkuset. Nie jest to tak znaczący wydatek jak w przypadku samochodu. Trzeba również posiadać ważny przegląd techniczny, obecnie koszt jego przeprowadzenia to jakieś 60 złotych. Dla własnego bezpieczeństwa, musimy sprawdzić opony, które potrafią sporo kosztować. Stan układu napędowego również nie jest bez znaczenia, należy go sprawdzić. Jednak pasy i zębatki nie są bardzo drogie. Jednak najważniejszą rzeczą, którą musimy robić regularnie jest zmiana oleju. Trzeba ją wykonywać co najmniej raz w roku i 100 złotych spokojnie wystarczy na taki zabieg. Jeśli dużo jeździ się motocyklem, trzeba oczywiście przygotować się na wydatki związane z paliwem, które obecnie jest bardzo drogie. Wszystko zależy od pojemności i stylu naszej jazdy.

Czas ruszać w drogę

Jazda motocyklem jest bardzo przyjemna. Wszyscy miłośnicy jednośladów, gdy tylko zrobi się ciepło wyjeżdżają na drogę i czerpią z tego nieopisaną radość. Nie należy zbytnio przejmować się kosztem utrzymania motocykla. Nie jest on bardzo drogi i uśredniając cały rok, na jego utrzymanie spokojnie wystarczy 100 złotych miesięcznie, bez względu na markę i pojemność.

 

 

2 thoughts on “Koszty związane z utrzymaniem motocykla”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.