Jak wycenić stary samochód przez Internet?

[REKLAMA]

Trudno wyobrazić sobie dziś życie bez samochodu. Nie ulega bowiem żadnym wątpliwościom, że to obecnie dobro, które pomaga nam w normalnej egzystencji. Weźmy jednak pod uwagę, że wielu Polaków ma stare samochody. W końcu przychodzi czas na zmianę auta. Co zrobić z kilkunastoletnim pojazdem? Najprościej jest go komuś odprzedać. Jeżeli jest to jednak samochód mocno wyeksploatowany, który będzie też drogi w naprawach, nikt nie zainwestuje w taki samochód. Jednak i wówczas pojawiają się pewne możliwości.

Ile wart jest mój samochód?

Każdy, kto pozbywa się swojego pojazdu, chciałby za niego otrzymać jak najwięcej, co jest oczywiste i zrozumiałe. Dlatego samochód jest wart tyle, ile ktoś inny jest w stanie za niego zapłacić. Zdarza się jednak, że popyt na sprzedawany samochód używany jest niewielki. Czynników takiego stanu rzeczy może być kilka. Z reguły jest to zbyt wysoka cena w stosunku do wyglądu i stanu technicznego samochodu. Skoro mowa o jego stanie technicznym, zauważmy, że problemy są również ze sprzedażą aut będących świeżo po wypadkach. Wielu właścicieli chce ich sprzedać zaraz po kolizji. Wszystko dlatego, że nie opłaca się im naprawiać usterek, bo wizyta u mechanika przekroczy samą wartość pojazdu. Nikt o zdrowych zmysłach nie kupi takiego samochodu. Przynajmniej nie ten, który ma zamiar go naprawiać. Są jednak podmioty zajmujące się skupem wszystkich samochodów. Nie stanowi dla nich różnicy ich stan techniczny, rodzaj nadwozia czy tym bardziej marka i model. To skupy pojazdów, które pozwalają pozbyć się problemu, jakim jest stojący na podwórku wrak. Co istotne, orientacyjną wartość sprzedawanego samochodu poznać można, nie ruszając się z własnego mieszkania. Wszystko dzięki internetowej wycenie, którą w swojej ofercie ma każdy szanujący się dziś skup samochodów Warszawa, ale znajdują się one również w wielu innych miastach. Jako że internet jest w naszym życiu wszechobecny, takie rozwiązanie to duży krok w kierunku pozyskania nowych klientów.

Jak poznać cenę sprzedawanego samochodu?

Ile za samochód jest w stanie zapłacić skup? Zależy to oczywiście od kilku różnych czynników. Z pewnością kluczowy jest jego stan techniczny. Im samochód wygląda lepiej i o ile jest sprawny, tym szansa na wyższą cenę. Co jednak logiczne, duża część pojazdów trafiających na skupy to auta, które nie nadają się już do dalszej eksploatacji lub ich naprawa jest nieopłacalna. Często są to pojazdy po wypadkach. Wówczas nie można liczyć na kokosy, ale i tak auto-skup zaoferuje więcej, niż w zwyczaju ma to robić stacja demontażu pojazdów.

Sama orientacyjna wartość podawana sprzedawcy jest jaszcze przed finalizacją transakcji. Wszystko odbywa się online. Aby poznać wartość samochodu, wystarczy wypełnić wszystkie pola, podając najważniejsze informacje o danym egzemplarzu, jak i dołączając do niego kilka zdjęć. Na podstawie takich informacji zespół potrafi wycenić samochód. Następnie pozostaje go już tylko dostarczyć do skupu lub czekać, aż zostanie on odebrany przez lawetę. Niemal każdy auto komis Warszawa płaci do ręki.

2 thoughts on “Jak wycenić stary samochód przez Internet?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.