Wycieraczki samochodowe to element wymagający stałej kontroli

[REKLAMA]

Wycieraczki szyb samochodowych stanowią niezbędny element wyposażenia każdego auta. Dobra kondycja piór wycieraczek zapewnia kierowcy odpowiednią widoczność przez przednią szybę samochodu podczas jazdy w deszczu. To z kolei wpływa na bezpieczeństwo podróży w trudnych warunkach atmosferycznych. Wycieraczki szyb to także najczęściej zużywający się element wyposażenia każdego samochodu, wymagający regularnej kontroli.

Niestety pomimo istotnej roli jak spełniają w każdym samochodzie wycieraczki oraz ich istotnego wpływu na komfort i bezpieczeństwo jazdy, nie wszyscy właściciele aut przywiązują należytą uwagę do weryfikacji kondycji piór wycieraczek. Nawet po pojawieniu się pierwszych objawów ich zużycia, wymiana wycieraczek często odkładana jest na później. Pamiętajmy, iż poza dyskomfortem, którego doświadczamy podczas jazdy w deszczu z niesprawnymi wycieraczkami, ujawnienie ich złego stanu technicznego podczas kontroli drogowej może skutkować mandatem karnym w wysokości nawet do 500 złotych.

Nie warto zatem zwlekać z wymianą wycieraczek, tym bardziej że ich zakup nie wiąże się z dużym wydatkiem, a sama wymiana zajmuje kilka minut. Komplet dobrych wycieraczek ze średniej półki cenowej nabędziemy już za kilkadziesiąt złotych. Problemem może okazać się jedynie wybór odpowiednich piór, ale tu z pomocą przychodzą obecne w klepach internetowych wyszukiwarki wycieraczek. Dzięki takiej wyszukiwarce łatwo i szybko uzyskamy informację na temat rodzaju i długości piór, które możemy zamontować w swoim samochodzie. Precyzyjnie działającą wyszukiwarkę piór wycieraczek samochodowych znajdziemy między innymi na stronie www.dipp.pl.

Firma DIPP od lat oferuje szeroką gamę piór wycieraczek do najbardziej popularnych marek samochodów.

Przed zakupem upatrzonych wycieraczek upewnijmy się, że posiadają one odpowiednie, dedykowane do naszego pojazdu, zaczepy mocujące. Zaczepy te służą do przymocowania pióra do ramienia wycieraczki. Charakterystyczne dla tanich wycieraczek, uniwersalne uchwyty montażowe mogą nie tylko sprawiać trudności podczas wymiany piór, ale również spowodować przykrą niespodziankę w postaci awarii wycieraczek na drodze. Tylko dedykowane zaczepy zagwarantują łatwy montaż i solidne osadzenie pióra na ramieniu wycieraczki.

Wycieraczki samochodowe powinno wymieniać się przynajmniej dwa razu do roku i zawsze po stwierdzeniu objawów ich zużycia, takich jak smużenie, nierównomierne oczyszczanie szyby, czy też charakterystycznych piskliwych dźwięków wydobywających się spod stwardniałej gumy piór podczas jazdy w deszczu.

1 thought on “Wycieraczki samochodowe to element wymagający stałej kontroli”

  1. Oj tak, może nie wszyscy, ale ja to mam fobie w temacie wycieraczek. Gdy tylko zobaczę że źle zbieraja – wymieniam na nowe. Teraz widzę, że to jest dobre zachowanie. Dobre wycieraczki to podstawa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.