Jak prawidłowo przygotować swój motocykl do zimy?

[REKLAMA]

Wraz z nadejściem zimy zastanawiasz się, jak odpowiednio zabezpieczyć motocykl. Okazuje się, że zimowanie motocykli jest niezwykle ważne. Ma ono, bowiem wpływ na jego stan techniczny w przyszłości, tj. na wiosnę.

Jeśli jesteś pewny, że nie będziesz ruszał swojego ukochanego motocyklu zimą, koniecznie zadbaj o jego odpowiednie przegotowanie do przeczekania tej pory roku.

Wyczyść go dokładnie

Najważniejszą rzeczą, od której powinieneś zacząć jest usunięcie wszystkich zanieczyszczeń. Szczególną uwagę zwróć na elementy metalowe. Niedokładnie oczyszczone mogą pokryć się korozją. Chroń swój motocykl od wilgoci. Po dokładnym oczyszczeniu, wysusz go. Nasmaruj również łańcuch. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, wosków, które mają na celu ochronić poszczególne elementy motocyklu. To dobry pomysł, aby je zastosować. Dzięki temu zapewnisz mu jeszcze lepszą ochronę.

Akumulator na wagę złota

To jeden z elementów zarówno samochodów, jak i motocykli, które mogą łatwo ulec zniszczeniu, zwłaszcza, jeśli jest on narażony na działanie bardzo niskich temperatur. Jeśli garażujesz motocykl w nieogrzewanym miejscu bądź takim, gdzie temperatury sięgają dużo mniej poniżej zera, lepiej wymontuj akumulator i przenieś w miejsce, gdzie pasuje temperatura pokojowa. Możesz podłączyć go na stałe do ładowarki, ale najlepiej podładowywać okresowo. Dzięki temu przedłużysz jego żywot.

Sprawdź opony i poziom oleju

To kolejny etap, bez którego odpowiednie zimowanie motocyklu nie może się odbyć. Przede wszystkim powinieneś sprawdzić ciśnienie w oponach i jeśli jest nieodpowiednie ? dopompować je. Dobrym pomysłem jest postawienie motocyklu na stojakach albo stopce centralnej. Dzięki temu unikniesz odkształcania opon. Gdy nie masz takiej możliwości, przetocz go w czasie zimy kilka razy. Natomiast, jeśli chodzi o kwestie oleju ? najlepiej jest wymienić ten zużyty przed zimą. Przez to oszczędzisz silnik i przedłużysz jego żywotność. Kolejną radą jest zatankowanie motocyklu do pełna. To ważne zwłaszcza w przypadku, kiedy posiadasz metalowy zbiornik. Teraz nie musisz się martwić o korozję, która mogłaby powstać w czasie zimowania motocyklu.

Dobre miejsce do przechowywania

Sprawa jest rozwiązana, jeśli posiadasz własny garaż. Co zrobić, gdy nie masz odpowiedniego miejsca do zimowania motocyklu? Możesz je wynająć! Niektóre firmy, np. astar opony dysponują bezpiecznym i suchym pomieszczeniem przeznaczonym do tego celu. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.

3 thoughts on “Jak prawidłowo przygotować swój motocykl do zimy?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.