Porządki podczas przeprowadzki

[REKLAMA]

Zmiana miejsca zamieszkania to idealny wręcz pretekst, aby w końcu zrobić porządki w swoich rzeczach.

Podczas organizowania takiej akcji należy duży nacisk położyć właśnie na logistykę, która zawsze jest wyzwaniem w tego typu przedsięwzięciach. Niemniej jednak, jeżeli dobrze zaplanujemy całość, to może trafić się nam idealna wręcz okazja do tego, aby uporządkować niepotrzebne rzeczy.

Ludzie zmieniają swoje miejsca zamieszkania i nie jest to niczym nowym. Chociaż nie prowadzimy koczowniczego trybu życia, to jednak czasem z różnych przyczyn jesteśmy zmuszeni (lub chcemy) zmienić swoje dotychczasowe miejsce zamieszkania. Istnieją różne rodzaje przeprowadzek, jak chociażby przeprowadzka zagraniczna, kiedy to decydujemy się na zmianę kraju zamieszkania. Niezależnie od rodzaju wspomnianej przeprowadzki, warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych rzeczy oraz materiałów.

Niecenione są z pewnością różnego rodzaju pudła i kartony, do których będziemy pakować nasze rzeczy. Kartony powinny być zabezpieczone przy użyciu mocnej taśmy klejącej, aby nie otworzyły się podczas transportu. Przyda się również folia bąbelkowa, która uchroni delikatne urządzenia oraz szklane przedmioty przed zniszczeniem w trakcie transportu. Ubrania najlepiej spakować do zwyczajnych walizek podróżnych, gdyż będą to zapewne pierwsze rzeczy, jakie zechcemy wykorzystać po wprowadzeniu się do nowego domu. Do pakowania ubrań dobrze nadają się również duże i mocne worki na śmieci, więc można je również wykorzystać. Ostatnią rzeczą jaką powinniśmy nosić w kieszeni to marker ? warto podpisać wszystkie pudła, aby później nie zgubić się przy rozpakowywaniu.

Jeżeli zastosujemy się do powyższych zasad, to nasze przeprowadzki międzynarodowe i również krajowe, są skazane na sukces. Podczas sumiennego pakowania i opisywania wszystkich przedmiotów, z pewnością znajdą się takie, które nie będą pasować do żadnej grupy ? wtedy wyjdzie na jaw, ile rzeczy tak naprawdę nie potrzebujemy i możemy z czystym sumieniem się ich pozbyć. Taka metoda robienia porządków ma tylko jeden minus ? działa tylko w trakcie przeprowadzki, więc automatycznie jest zazwyczaj wykonywana zaledwie kilka razy w całym naszym życiu.

2 thoughts on “Porządki podczas przeprowadzki”

  1. Dla mnie przeprowadzka do nowego mieszkania była świetnym pretekstem do przeprowadzenia gruntownych porządków. Sama byłam zdziwiona że posiadam tyle niepotrzebnych rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.