Kurs na płycie poślizgowej – plusy i minusy

[REKLAMA]

Każdy z nas wie, że dobry kierowca to nie taki który ma prawo jazdy, ale taki który posiada spore doświadczenie w kierowaniu samochodem. W ostatnich latach coraz częściej kierowcy korzystają ze specjalnych kursów organizowanych w szkołach doskonalenia jazdy. Podczas szkoleń organizowanych w tych szkołach można nauczyć się wielu odpowiednich zachowań na drodze potrzebnych każdemu kierowcy. Może sobie myślicie, że Wam takie szkolenie nie jest potrzebne. Jest to błędne myślenie, bo ile razy jadąc samochodem widzieliście niebezpieczne zachowania na drodze i zastanawialiście się jak byście się zachowali w takiej sytuacji. Ile razy Wasz samochód wpadł w poślizg? Czy potrafiliście z niego wyprowadzić auto bez żadnych szkód? Korzystając ze szkoleń uczymy się prawidłowych odruchów i w ten sposób możemy uratować swoje i innych ludzi życie.

Plusy takiego kursu

Na czym polega nauka na płycie poślizgowej? W szkołach bezpiecznej jazdy jednym z kursów jest nauka wychodzenia z poślizgu. Głównym celem takiego szkolenia jest podniesienie kwalifikacji kierowcy w zakresie bezpiecznej jazdy. Zajęcia takie odbywają się na płycie poślizgowej i są ćwiczone na niej typowe sytuacje, które mogą spowodować wypadek na śliskiej nawierzchni. Podczas kursu można nauczyć się panowania nad samochodem podczas poślizgu oraz wymijania przeszkód w poślizgu. Oprócz tego każdy kursant nauczy się przeciwdziałać poślizgom i nabierze nawyku, który w takiej sytuacji na drodze działa automatycznie.

Kurs ten uczy również szybkiego i efektywnego operowania kierownicą. Jest to bardzo ważne przy wychodzeniu z poślizgu. Nie każdy wie, że w poślizg można wpaść nie tylko w trudnych warunkach zimowych ale również w ciągu całego roku. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie prowadzącego do jazdy. Korzystając ze szkoleń można również poznać różne techniki hamowania na śliskiej powierzchni tak, aby było ono bezpieczne.

Minusy

Głównym minusem takiego szkolenia jest brak dostępności szkół we wszystkich miastach. Obecnie w Polsce szkoły doskonalenia jazdy znajdują się tylko w większych miastach i ciężko jest osobom daleko od nich mieszkającym zdecydować się na udział w takim kursie. Dla nich takie szkolenie wiąże się nie tylko z opłatą za kurs, ale również za dojazd a często nawet za nocleg. Stanowi to wtedy dość duży wydatek. Jeśli tylko masz trochę czasu to skorzystaj z http://driveracademy.pl i sprawdź swoje umiejętności na płycie poślizgowej. Pamiętaj, że żadne pieniądze nie wrócą Ci utraconego zdrowia lub życia w niebezpiecznej sytuacji na drodze a zdobyta wiedza podczas kursu może Ci je uratować.

3 thoughts on “Kurs na płycie poślizgowej – plusy i minusy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.