Poczuj adrenalinę na torze wyścigowym

[REKLAMA]

Jesteś fanem sportów motorowych? Szybka jazda podnosi Ci adrenalinę? Lubisz czuć pełną moc silnika, pokonywać ekstremalne zakręty i bić swoje rekordy prędkości? Kręci Cię rywalizacja i ciągłe podnoszenie umiejętności? Chcesz przekonać się jak smakuje szybka jazda, nad którą masz kontrolę i zapewniono Ci bezpieczeństwo? Jeśli tak, koniecznie powinieneś spróbować swoich sił na nowym torze Pixers Ring.

Niedawno otwarty we Wrocławiu tor samochodowy Pixers Ring, to zupełnie nowa inwestycja, skierowana dla prawdziwych pasjonatów motoryzacji. Jest to najnowszy i najbezpieczniejszy tor w Polsce, otwarty dla każdego! W tygodniu można z niego korzystać w godzinach od 6 do 22, a w weekendy od 10 do 22. Profesjonalnie przygotowana nawierzchnia, precyzyjnie wyprofilowane zakręty, a do tego wiele niespodzianek czekających na kierowców. Cały tor został podzielony na 3 części o różnym przeznaczeniu. Użytkownicy toru mogą również skorzystać z usług trenerów personalnych, którzy idywidualnie pomogą w poprawie stylu jazdy – bezpieczenie lub sportowo.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=K1vGa9jYFMk

Podział toru

Pierwsza część to tor szkoleniowy. Dedykowany wszystkim osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wyścigami i driftem. Kierowcy mają do swojej dyspozycji specjalnie zabezpieczony odcinek trasy, na której znajdują się maty poślizgowe oraz kurtyny wodne. Wszystko to w połączeniu ze sobą pozwala stworzyć naprawdę ekstremalne warunki jazdy, dające możliwość sprawdzenia się w najbardziej wymagających sytuacjach.

Drugą część stanowi tor kartingowy. Tor został zaprojektowany i stworzony specjalnie z myślą o rozwijających zawrotne szybkości, niewielkich gokartach.

Trzecią część stanowi największy odcinek, zawierając w sobie również tor kartingowy. To główna część toru, przeznaczona do organizacji wyścigów oraz wszystkich innych eventów. Tor posiada specjalnie wyprofilowane łuki, a jego długość może być dostosowana do potrzeb organizatorów imprezy.

Cały tor Pixers Ring liczy aż 2 km długości. Idealnie gładki i równy asfalt zapewnia doskonałą przyczepność, sprawiając że możliwe jest rozwijanie maksymalnych osiągów swoich samochodach. Wielu kierowców z pewnością zapyta, czy możliwa jest jazda po torze swoimi cywilnymi samochodami. Oczywiście że tak! Cały tor jest pomyślany w taki sposób, aby zapewniać bezpieczeństwo podczas jazdy pojazdami wyścigowymi, a tym bardziej samochodami użytkowanymi na co dzień. Korzystając z toru szkoleniowego, kierowcy mogą doskonalić umiejętności wychodzenia z poślizgu, szybkiego pokonywania zakrętów lub omijania niespodziewanych przeszkód na drodze. Dzięki temu że tor jest czynny do późnych godzin wieczorny, realna staje się również jazda o zmierzchu i nocą, sprawiająca najwięcej trudności.

Możliwości toru

Tor powstał z myślą o kierowcach indywidualnych i klubach. Mogą oni dokonać zakupu jednego z kilku rodzajów karnetów, umożliwiających korzystanie z toru w określonym zakresie. Każdy karnet to kilka godzin jazdy z naliczaniem minutowym. Oznacza to że z karnetu pobierana jest dokładnie taka ilość minut, które rzeczywiście zostały wyjeżdżone na torze. Przy wjeździe i zjeździe zainstalowano specjalne bramki, w których należy odbić kartę. Działa to podobnie jak naliczanie minutowe podczas wejścia na basen. Ciekawostką jest karta HARDCORE, umożliwiająca nielimitowaną jazdę po torze. Osoby, które chcą sprawdzić tor po raz pierwszy, mogą to zrobić już od 19 PLN.

Oprócz tego tor daje możliwość organizacji różnego rodzaju imprez. Wyścigi, pokazy moto-show, prezentacje samochodów, a w końcu zloty motoryzacyjne, których atrakcją będą wyścigi 1/4 mili lub zawody pomiędzy uczestnikami. Pełne zaplecze socjalne i sanitarne to kolejne atuty tego toru. Całość jest natomiast utrzymana w nowoczesnym i pełnym profesjonalizmu stylu.

1 thought on “Poczuj adrenalinę na torze wyścigowym”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.