Dainese Avro D1- kombinezon na chłodno

[REKLAMA]

Wiele można powiedzieć o produktach marki Dainese ale na pewno nie to, że zaliczają się do najtańszych. Całe szczęście w tym wypadku cena idzie w parze z jakością i na tą nie możemy narzekać. Sprawdza się to w przypadku każdego niemal ich produktu, czyli także kombinezonów.

Dwuczęściowy kombinezon skórzany Avro D1- strój jak marzenie ale nie na każdą porę. Jest to jeden z niewielu modeli kombinezonów produkowanych z myślą o zimie. O nasz komfort przy niskich temperaturach dba specjalna podszewka 3D-Bubble z drobnymi komorami powietrza której zadaniem jest utrzymanie temperatury ciała na odpowiednim poziomie oraz nie przepuszczanie wiatru. W przypadku gdyby nam to nie wystarczyło zawsze możemy założyć na siebie dodatkową bieliznę termiczną co ułatwia nam fakt, że kombinezon składa się z dwóch części a jego krój jest dosyć luźny pozostawiając nam trochę miejsca na kolejną warstwę odzieży. Na minus w tym wypadku można zaliczyć jedynie fakt, że ten strój nie jest wodoodporny, oczywiście lekka mżawka nie powinna nam specjalnie zaszkodzić, w końcu jest to kombinezon skórzany. Jednak podczas ulewy lepiej będzie odpuścić sobie podróż na dwóch kołach i przesiąść się w samochód.

Jak w przypadku każdego elementu odzieży motocyklowej od Dainese, wszystkie zainstalowane protektory poparte są certyfikatem co daje nam gwarancję ich jakości. O nasze bezpieczeństwo dbają protektory na barkach wszyte w materiał oraz zabezpieczone dodatkowo aluminiową płytką sygnowaną logiem producenta. Pozostałe ochraniacze- na łokciach oraz wzdłuż kręgosłupa wykorzystują technologię pro-shape, dzięki czemu dopasowują się idealnie do kształtu naszego ciała. Ochraniacze na kolanach wykonane ze specjalnego plastiku dopinane do kombinezonu na rzep mogą być po zużyciu bez problemu wymienione. Materiały z których powstał wspomniany kombinezon również są certyfikowane- miękka podszewka antybakteryjna Nanofeel, materiał elastyczny S1 oraz skóra bydlęca, wszystko to wykonane i szyte perfekcyjnie, nie uświadczymy tu odstających nici lub krzywego szwu.

Poza bezpieczeństwem i ciepłem, kombinezon Avro d1 dba również o naszą podstawową wygodę. Elastyczne wstawki w okolicach zgięć kolan i łokci oraz w okolicach pasa, zapewniają wygodę podczas siedzenia na motocyklu. Naszyte na nogawkach rzepy pozwalają dopiąć do nich buty motocyklowe (oczywiście odpowiedniego rodzaju) dzięki czemu sam but jak i nogawka pewnie trzymają się na swoim miejscu a samo zapięcie zapobiega przedostawaniu się wiatru. Ochronę przed wiatrem zapewniają też wzmocnione suwaki które dodatkowo są osłonięte warstwą skóry. Garb na plecach w połączeniu z protektorem zapewnia doskonałą ochronę kręgosłupa ale spełnia też dodatkową funkcję- w połączeniu z odpowiednio profilowanym kaskiem poprawia naszą aerodynamikę.

Podsumowują, kombinezon Dainese Avro D1 idealnie sprawdzi się na dłuższe trasy ze względu na wygodne protektory oraz elastyczne elementy jest odpowiednio opancerzony co jest poparte odpowiednimi certyfikatami. Klasyfikowany jako strój zimowy zapewnia nam odpowiednią ochronę przed wiatrem i zimnem a jego luźny krój pozwala na założenie dodatkowej warstwy odzieży. Nie należy jednak zapominać, że kombinezon ten nie jest całkowicie wodoodporny więc jazda w ulewnym deszczu jest raczej wykluczona.

Kombinezony te można bez problemu znaleźć w różnych wersjach kolorystycznych na stronie sklepu MCS Online lub w sklepie stacjonarnym. Istnieje również damska wersja tego modelu co może ucieszyć niektóre z Pań.

2 thoughts on “Dainese Avro D1- kombinezon na chłodno”

  1. ooo w końcu porządny kombinezon na zimę. może i cena nie jest najniższa, ale za taką jakość warto zapłacić więcej

  2. Bardzo ważne jest żeby odpowiednio się ubierać.Dobrze że firma Dainese zadbał o to żeby motocykliście było ciepło i wygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.