Ubezpieczenie Wartości Fakturowej – co to jest i komu się opłaca?

[REKLAMA]

Ubezpieczenie Wartości Fakturowej często traktowane jest jako alternatywa dla polisy AC. Są to jednak dwa zupełnie różne produkty ubezpieczeniowe, które mają charakter komplementarny. Czym więc jest Ubezpieczenie Wartości Fakturowej i komu dedykowany jest ten produkt? Dowiedz się więcej.

Pod pojęciem Ubezpieczenia Wartości Fakturowej kryje się ubezpieczenie GAP. Oznacza to polisę zabezpieczającą przed utratą wartości pojazdu w momencie, gdy dojdzie do szkody całkowitej lub kradzieży auta.

Ubezpieczenie Wartości Fakturowej – jak działa?

Istotą Ubezpieczenia Wartości Fakturowej jest możliwość uzyskania kwoty stanowiącej różnicę między wartością fakturową pojazdu a wysokością wypłaconego odszkodowania w ramach polisy AC (najczęściej jest to aktualna wartość rynkowa). Taka polisa pozwala zatem odzyskać część środków związanych z utratą wartości pojazdu, gdy dojdzie do jego kradzieży lub szkody całkowitej.

Przykład. Załóżmy, że kupiłeś nowy samochód w cenie 89 000 zł. Do szkody całkowitej doszło w kolejnym roku jego użytkowania, dlatego ubezpieczyciel wypłacił kwotę 72 000 zł. Dzięki ubezpieczeniu GAP otrzymujesz 17 000 zł – kwotę stanowiącą różnicę między wartością na fakturze a wysokością odszkodowania z polisy AC.

Ubezpieczenie GAP – dla kogo?

Tego rodzaju ubezpieczenie samochodu dedykowane jest wszystkim osobom, które zamierzają nabyć nowy samochód. Decyzję o wykupieniu polisy powinni rozważyć właściciele pojazdów, którzy:

  • finansują zakup kredytem
  • biorą pojazd w leasing.

W razie kradzieży czy szkody całkowitej umowy kredytowa czy leasingowa nie zostają anulowane. Kredytobiorca/leasingobiorca musi uregulować swoją należność, mimo że nie posiada już samochodu. Dzięki ubezpieczeniu GAP i ubezpieczeniu AC można uzyskać kwotę pozwalającą na uregulowanie zaciągniętego zobowiązania.

Ubezpieczenie Wartości Fakturowej to również dobre rozwiązanie dla osób, które – w razie kradzieży czy szkody całkowitej – zamierzają zakupić identyczny samochód bez konieczności angażowania dodatkowej gotówki.

Ubezpieczenie Wartości Fakturowej – dlaczego warto?

Nie da się ukryć, że Ubezpieczenie Wartości Fakturowej to dla właściciela auta dodatkowy koszt. Wydatek stanowi jednak finansowe zabezpieczenie w razie nieoczekiwanego zdarzenia losowego.

Na ubezpieczenie samochodu warto się zdecydować, ponieważ wypłata dodatkowych środków pozwala:

  • bez problemów zakupić nowy pojazd – identyczny lub o podobnej wartości,
  • spłacić zaciągnięty kredyt lub leasing.

Ponadto, decydując się na wykupienie ubezpieczenia GAP oferowanego przez Toyota Insurance Management, możesz liczyć na:

  • do 3000 zł dodatkowego odszkodowania – pieniądze pozwolą na pokrycie kosztów związanych z nabyciem nowego auta, np. finansowanego kredytem,
  • do 5 lat gwarancji – oznacza to możliwość odzyskania wartości fakturowej samochodu przez aż 5 lat.

Jeżeli więc obawiasz się utraty wartości pojazdu, rozważ wykupienie ubezpieczenia GAP. Niska miesięczna rata zapewni spokój ducha i komfort – niezależnie od tego, co przyniesie przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.